$
חדשות נדל"ן

בני הדודים של נתניהו מנהלים את התשתיות במתחם האלף

האחים מרגולין אחראים לעבודות ב־200 מיליון שקל במתחם שמנוהל על ידי החברה הכלכלית של ראשל"צ, שראשיה נעצרו במסגרת חקירת תיק 1803 שבו חשוד גם דוד ביטן. עיריית ראשל"צ: "הקריטריונים לבחירה התמקדו בניסיון בפרויקטים מורכבים"

אמיתי גזית 07:0507.12.17

אחים מרגולין, חברה בבעלות נתן, לוזי, ושי מרגולין בני דודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מנהלת את עבודות התשתית הכרוכות בהקמת מתחם האלף בראשון לציון. האחים הם בניה של מירי מרגולין, דודה של נתניהו.

 

 

 

את פרויקט מתחם האלף מוציאה לפועל החברה הכלכלית ראשון לציון, שיו"ר הדירקטוריון שלה - אייל מושיוב הוא בן עצורי הפרשה. כעת גם מותר לפרסם כי סמנכ"ל החברה הכלכלית יעקב דץ נחקר שלשום בפרשה. לפני יומיים נעצר חוסם ג'רושי בחשד כי שיחד את ח"כ דוד ביטן, עת שכיהן כסגן ראש העיר, בתמורה לכך שיבטיח את זכייתו במכרז לעבודות שונות במתחם האלף. 

מימין: לוזי, נתן ושי מרגולין מימין: לוזי, נתן ושי מרגולין

 

חברת אחים מרוגלין נוסדה ב־1971, ועוסקת, בניהול, תכנון, ביצוע ופיקוח על עבודות הנדסה. על פי אתר החברה היא מעסיקה 90 עובדים. מי שאמון על הטיפול בפרויקט מתחם האלף מצד חברת אחים מרגולין הוא אייל הוכמן, שותפם של האחים ומנכ"ל משותף בחברה. לדבריו החברה התמודדה ב־2014 במכרז על ניהול הפרויקט בעקבות פנייה של החברה הכלכלית ראשון לציון. "אני לא יודע כמה חברות הגישו הצעות יחד איתנו, אבל לאחר הזכייה ולמרות שהצעתנו היתה הנמוכה ביותר עוד ניהלו איתנו משא ומתן", אמר הוכמן ל"כלכליסט".

 

מתחם האלף בראשון לציון מתחם האלף בראשון לציון צילום: אוראל כהן

 

מתחם האלף הוא שמה של תוכנית הדגל של עיריית ראשון לציון, להקמת רובע עירוני חדש במערב העיר סמוך לים, מערבית לאיילון ודרומית לדרך משה דיין. המתחם יכלול לכשתסתיים בנייתו 1.7 מיליון מ"ר תעסוקה ו־5,500 יחידות דיור. אחים מרגולין מנהלת את עבודות התשתיות, ואת המטלות הציבוריות שיוטלו על החברה הכלכלית ראשון לציון לרבות בנייה של היכל ספורט חדש בהיקף של 60 מיליון דולר.

 

המתחם חולק ל־3 מתחמי משנה, עבודות להקמת המתחם הראשון בבעלות מלאה של העירייה החלו לאחרונה. הוכמן מספר כי היקף העבודות בו החברה תטפל צפוי להגיע לכ־200 מיליון שקל. במכרז לבחירת קבלן לביצוע עבודות עפר במתחם הראשון זכתה חברה בשם אברהם יצחק, ההיקף הכספי של עבודתה יהיה כ־60 מיליון שקל. הוכמן מספר שהמכרז לבחירת הקבלן נעשה בשקיפות וכי "הקבלנים ישבו באולם בעת פתיחת המעטפות ולצידם שני משרדי עורכי הדין". המכרז לבחירת קבלן למתחם השני הסתיים גם הוא אך בעקבות חשיפת הפרשה הוא הוקפא.

 

תגובת עיריית ראשון לציון: "החברה הכלכלית פטורה מקיום חובת מכרז להתקשרות מסוג זה וזאת בהתאם לתקנות העירייה. על אף האמור, החברה קיימה נוהל במסגרתו פנתה ל־4 חברות לניהול פרויקטים מהמובילות בארץ - אחים מרגולין, אלדד ספיבק, עמק איילון, וקסמן גוברין - כשהקריטריונים לבחירת המשרדים התמקדו בניסיון המצטבר של החברות בניהול פרויקטים מורכבים. ב־30.12.13 כל אחת מהחברות הציגה את ניסיונה ופעילותה, וניתנה לכל אחת הזדמנות להציג את ניסיונה והיתרון היחסי שלה לגבי פרויקט מתחם האלף. הצוות המקצועי החליט לבחור בחברת מרגולין לאור ניסיונם הרב בפרויקטים מורכבים, צוות ליווי הפרויקט, ניסיונם הרב מול רשויות מקומיות ועוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x