$
חדשות נדל"ן

צמח המרמן רכשה ממצלאווי את מתחם כורזין בגבעתיים ב-83.5 מיליון שקל

הרכישה בוצעה יחד עם מספר שותפים במטרה להקים מגדל בעירוב שימושים של מגורים, משרדים, מסחר ומבנה ציבור; היקף ההשקעה בהקמת המתחם עומד על 550 מיליון שקל

דותן לוי 13:3803.12.17

חברת צמח המרמן, ביחד עם אורוקום אסטרטגיות בבעלות אורן ואבי חלפון, חתמה על הסכם לרכישת אחזקותיה של חברת מצלאוי בקבוצת "אבן השהם", המחזיקה בזכויות במתחם כורזין בגבעתיים, תמורת 83.5 מיליון שקל.

 

על פי ההסכם, צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות, ישלמו למצלאוי 37.7 מיליון שקל, בתוספת מע״מ ותשלום נוסף של 9.5 מיליון שקל כפירעון הלוואת בעלים שהועמדה לאבן השהם מטעם מצלאוי. בנוסף לכך, התחייבו החברות הרוכשות ליטול על עצמן את ההלוואה שנטלה אבן השהם מהבנק בסך של 36.3 מיליון שקל – כך ששווי העסקה הכולל מסתכם ב-83.5 מיליון שקל, בתוספת מע״מ עבור רכיב התמורה במזומן.

הדמיית המגדל במתחם כורזין הדמיית המגדל במתחם כורזין הדמיה: יחצ

 

 

מתחם כורזין ממוקם בחלקה הדרומי של גבעתיים, בסמיכות לשדרות אלוף דוד, על עורק התחבורה המרכזי המקשר את מחלף תל השומר למרכז תל אביב. התוכנית החלה על כל אזור התעשייה, מאפשרת הגדלת זכויות בניה תוך תוספת זכויות בניה למגורים במגרשים בייעוד לתעסוקה ומסחר.

 

צמח המרמן ושותפתה מתכוונות להקים במתחם פרויקט שיערב בתוכו מספר שימושים בהתאם לתב״ע החדשה הקיימת במתחם המאפשרת הקמת פרויקט הכולל 2 קומות מסחר, כ-26 קומות משרדים, כ-5 קומות מגורים וחניון ציבורי ופרטי הכולל 500 חניות, ומבנה ציבור בשטח של 2,000 מ״ר. שטח המתחם לפני הפקעה הוא 8.1

דונם. היקף ההשקעה בהקמת הפרויקט מוערך ב-550 מיליון שקל. צמח המרמן ציינה כי לצורך הקמת הפרויקט היא מתכוונת ביחד עם שותפתה לפנות לבנק מלווה לצורך מימון ההקמה.

 

חיים פייגלין, מנכ"ל צמח המרמן: ״פיתוח של מתחמים עירוניים מעורבי שימושים הוא תחום שאנחנו מאמינים בו מאוד ופרויקט כורזין משתלב היטב במגמה זו של החברה. המיקום של מתחם כורזין, על ציר אלוף שדה, מאפשר לפרויקט נגישות מצוינת לבאים מכיוון כביש 4 ממזרח, ללא הצורך להיכנס למרכז הפקוק, כאשר המתחם יציע את כל השירותים הדרושים לתושבי הסביבה ולעובדים בו״.

 

את צמח המרמן ואורוקום אסטרטגיות ייצגו בעסקה עורכי הדין לוי אמיתי, ורד גיטרמן ורז שופט ממשרד גולדפרב זליגמן, את מצלאווי ייצג עו״ד אילן כהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x