$
חדשות נדל"ן

שוחרר הפקק בכרמי גת: קריית גת מחוייבת לתת היתרי בנייה

שלושה שופטי בג"ץ מתחו ביקורת על התנהלותה של קריית גת כלפי היזמים וציבור הרוכשים בפרויקט והורה לה לקדם הליכי תכנון והנפקת היתרי בנייה

אמיתי גזית 14:4430.11.17

בהסכמת המדינה החלייטה קרית גת למחוק את עתירתה כנגד הסכם הגג עליו חתמה ב-2013. החלטה זו עשוייה לשחרר את חסם הבנייה בכרמי גת שכן היא מחייבת את העירייה להוציא היתרי בנייה, חרף טענותיה כנגד הממשלה על קיפוח בהסכמי הגג.

 

 

 

בג"ץ בהרכב שלושה שופטים מתח ביקורת על התנהלותה של קריית גת כלפי היזמים וציבור הרוכשים בפרויקט כרמי גת והורה לה לקדם הליכי תכנון והנפקת היתרי בנייה. עם זאת הוחלט כי תוקם ועדת היגוי משותפת לעירייה ומשרד האוצר כדי ללבן את המחלוקת מתוך הבנה כי קריית גת היתה הראשונה שחתמה על הסכמי גג והסכמים מאוחרים יותר כללו סעיפים תקציביים שמהם לא נהנית קריית גת.

 

בנייה בכרמי גת בנייה בכרמי גת צילום: אלעד גוטמן יש עתיד

 

 

העתירה של קריית גת הוגשה בראשית אוגוסט השנה ובה דרשה העיר להורות למדינה להזרים אליה מיליוני שקלים החסרים לטענתה לפיתוח שכונת כרמי גת. בעירייה טענו כי העיר קופחה משום שהיתה הראשונה לחתום על הסכם הגג ודרשה להשוות את התשלומים שהיא מקבלת במסגרת ההסכם, לתשלומים שמקבלות עיריות אחרות שחתמו על הסכם אחריה.

 

בתחילת נובמבר הגישה רשות מקרקעי ישראל לבית המשפט המחוזי עתירה מנוגדת, בה דרשה לחייב את קריית גת לקיים את הוראות ההסכם. באותה עתירה טענה רשות מקרקעי ישראל כי העירייה מפרה את ההסכם בשלושה היבטים: היא מסרבת לפתוח תיקי רישום לקבלנים ובכך מונעת מהם לקבל היתר בנייה; העירייה מסרבת לחתום עם קבלנים על הסכמי תשתיות שמייצרים מסגרת חוזית בין הקבלנים שמבקשים לבנות בעיר לבין העירייה שאמורה לפתח את התשתיות הנחוצות; וכן העירייה מעכבת מכרזים לביצוע עבודות פיתוח בשכונה החדשה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x