שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מנהלת מינהל התכנון: "בתוך כמה שנים ייגמר מלאי הקרקעות הפנויות במחוז ת"א"

לדברי דלית זילבר, מחוז ת"א אמור להגיע ליעד של 436 אלף יח"ד כאשר 60% ממספר הדירות הללו ייבנו בהתחדשות עירונית; מנהל רמ"י: אין מחסור בדירות

שירות כלכליסט 13:1330.11.17

"על פי התוכנית האסטרטגית לדיור, מחוז תל אביב אמור להגיע ליעד של 436 אלף יח"ד. תוך כמה שנים יגמרו השטחים הפנויים במחוז ולכן 60% ממספר הדירות הללו ייבנו בהתחדשות עירונית. המשמעות מאוד מכבידה, צריך לבדוק איך התשתיות יעמוד בכך", כך אמרה הבוקר (ה') דלית זילבר, מנהלת מינהל התכנון במשרד האוצר, בכנס נדל"ן של מרכז הבנייה הישראלי.

 

 

לדבריה, בחודשים האחרונים מינהל התכנון שוקד על תוכנית רחבת היקף למימוש יעדי הנגזרים מהתוכנית האסטרטגית ויעדים שנגזרים ממנה והתקבלו בהחלטת ממשלה במרץ 2017. "הממשלה החליטה שעד 2040 נתכנן 2.6 מליון דירות חדשות, מתוכם 900 אלף בהתחדשות עירונית. כדי להתמודד עם זה אנחנו עושים מהלך מסיבי של מיפוי, כל המחוזות של מינהל התכנון, משרד הבינוי, רשויות מקומית ורמ"י. כל הגופים האלה עובדים יחד ומכינים תוכנית אחת משותפת זה לא טריוויאלי ולא היה כך בשנים קודמות".

 

דלית זילבר, ראש מינהל התכנון במשרד האוצר דלית זילבר, ראש מינהל התכנון במשרד האוצר צילום: שלומי כהן

במסגרת העבודה התברר לגברי זילבר שתוכנית המתאר החדשה של באר שבע כבר אינה רלוונטית, אף על פי שעדיין לא קיבלה תוקף. "האישור שלה היה רק שלב ראשון ומשם נמשיך הלאה ונכין תוכנית חדשה שתהפוך את באר שבע למטרופולין אמיתי".

 

מנהל רמ"י: אין מחסור בדירות

 

מנהל ראשות מקרקעי ישראל (רמ"י), עדיאל שמרון, אמר בכנס כי "האגדה שאנחנו הורגים את שוק הדיור אינה נכונה, אנחנו מקטינים את הרווח של היזמים. בכל פרויקט של מחיר למשתכן מוציאים 30%-40% לשוק החופשי, גם משקיעים יכולים לקנות שם. ומה עם כל יחידות הדיור שהוצאנו בשנים קודמות?! יש חברות ענק עם מלאי עסקי מטורף שלא מומש עדיין. אין מחסור בדירות, אתה יכול לקנות בכל מקום שאתה רוצה איזה דירה שאתה רוצה. אם אתה חסר דירה אתה מקבל הנחה של 500 אלף שקל במחיר.

 

השמאי הממשלתי לשעבר, טל אלדורטי, אמר כי בשנה הבאה "יהיו בחירות מוניציפליות ואני מקווה שהפוליטיקאים לא יפריעו לפקידים לעבוד". על מחיר למשתכן אמר אלדורטי: "בשנתיים האחרונות הוטלה פצצה על שוק הדיור, ועכשיו צריך לראות את השוק לאחר שישקע האבק. בפריפריה תהיה בעיה, לאנשים לא יהיה מה לעשות עם הדירות. כדי שהתוכנית תצליח בפריפריה הממשלה צריכה לראות איך מייצרים מערכת חיים תומכת - תעסוקה, חוגים לילדים, מסחר. כממשלה הייתי דוחף לכיוון הזה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x