שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

נחשף בכלכליסט

כחלון דחה את פינוי הטרמינל בשדה דב ב-8 חודשים

החוק קבע שטרמינל זמני חדש יוקם בשטחו הצבאי של השדה וימשיך לפעול עד לפינויו המלא של השדה בינואר 2019, בעוד שהטרמינל הנוכחי יפונה. אך באוצר לא רצו להשקיע מיליונים במתקן הזמני, ו-4 ימים לפני המועד לפינוי שדה דב, האריך כחלון את הצו להארכת פעילותו

אמיתי גזית 13:4127.11.17

בעקבות חשיפת כלכליסט, וארבעה ימים לפני המועד הקבוע בחוק לפינוי הטרמינל האזרחי בשדה דב, שר האוצר משה כחלון החליט היום (ב') להאריך את המשך הפעלתו ב-8 חודשים נוספים.

על פי החוק, כחלון פנה לוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת לצורך הארכת הצו להפעלת שדה תעופה דב הוז. על פי חוק שעבר בכנסת לפני שבעה חודשים, הטיסות האזרחיות מהשדה אמורות להמשיך לפחות עד ינואר 2019.

 

שדה דב שדה דב צילום: עמית שעל

 

 

משום שלמדינה יש הסכם עם בעלי הקרקע הפרטיים על פינוי השדה וקידום תוכנית בנייה עליו, החוק קבע כי הטרמינל האזרחי יפונה ב-1 בדצמבר 2017 וטרמינל זמני יוקם בשטח המחנה הצבאי שממילא יפונה בינואר 2019.

 

בתחילת הדרך דובר על מבנה ארעי, אך תוך כדי התקדמות בהליכי התכנון, דרישות רשות שדות התעופה הוחמרו והתברר כי הטרמינל הזמני יהיה גדול מהטרמינל שייהרס ועלותו תהיה 60-50 מיליון שקל.

 

ברשות מקרקעי ישראל ובאוצר לא ששו להוציא סכום כזה על מבנה שממילא יהרס תוך שנה. כמו כן, עלה החשש כי הטרמינל הזמני יהפוך לקבוע, השדה לא יפונה, ותוכנית הבנייה עליו לא תקודם לעולם.

 

הצו עליו חתם היום (ב') כחלון יאפשר את המשך התעופה האזרחית מהטרמינל הוותיק למשך 8 חודשים. בנוסף נכתב בצו כי בימים האחרונים עלתה על שולחן הדיונים האפשרות שהטרמינל הזמני לא יוקם לעולם. אם אכן תתקבל החלטה כזו כחלון יצטרך לקדם תיקון לחוק וכן לשאת בתשלום פיצויים למתמודדים במכרז על הקמת הטרמינל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x