$
חדשות נדל"ן

הוותמ"ל אישרה תוכנית לבניית 600 דירות ומלון חדש באבו גוש

התוכנית אושרה לאחר דיון ב-20 התנגדויות שהוגשו בין היתר על ידי החברה להגנת הטבע שטענה כי התוכנית פוגעת בערכי טבע וקרן ריאליטי נדל"ן שבבעלותה קרקע המיועדת לבניית מלון שטענה שהתוכנית פוגעת בנוף

אמיתי גזית 11:4123.11.17
ועדת התכנון המואץ (ותמ"ל) אישרה אתמול (ד') תוכנית לבניית 600 דירות בשטח של כ-230 דונם במערב אבו גוש. התוכנית מגדירה בנייה רוויה בבניינים בגובה של עד ארבע קומות וכוללת בשטחה 26 דונם של שטחים פתוחים וכן מלון חדש ובו 100 חדרים שיהווה עוגן כלכלי ותעסוקתי חשוב ליישוב. התוכנית מקצה כ-60 דירות קטנות לקשישים וצעירים. במקביל מקודמת בוועדה תוכנית נוספת לבניית 800 דירות בשטח של כ-400 דונם בצפון לישוב.

 

כחלק ממאמצי התכנון של הוותמ"ל תוקצב תכנון חדש לשיקום קו הביוב מאסף כסלון.

 

התוכנית למתחם המערבי אושרה אתמול לאחד דיון בכ-20 התנגדויות. החברה להגנת הטבע טענה כי התוכנית שאושרה סותרת את תוכנית המתאר הכוללנית של הישוב שאושרה רק לאחרונה. לטענת החברה תוכנית הוותמ"ל מוסיפה לישוב דירות מעבר לנדרש, שכן פתרון לריבוי הטבעי ניתן כבר במסגרת תוכנית המתאר. כמו כן טענה החברה כי תוכנית הוותמ"ל עלולה לגרום לפיתוח זוחל ופגיעה בשטחי יער וחורש טבעי בעלי חשיבות נופית ואקולוגית.

 

 

הדמיית התוכנית באבו גוש הדמיית התוכנית באבו גוש הדמיה: אדר' ארי כהן / משרד הבינוי והשיכון

 

מתנגדת נוספת ולא צפוייה היא קרן ריאלטי-קרן פרטית להשקעות בנדל"ן, שבבעלותה חלקה השוכנת בסמוך למתחם שאושר לבנייה. לטענת הקרן, הקרקע שבבעלותה נרכשה כדי לבנות עליה מלון תוך הסתמכות על הנוף הטבעי שמקיף את החלקה. תוכנית הבנייה החדשה תפגע לטענת הקרן בנוף באופן משמעותי. על פי ההתנגדות "התוכנית הופכת את היער והנחל לשטח מבונה גבוה בחלקו. תוספת יחידות הדיור היא פוגענית".

 

בוותמ"ל טוענים לעומת זאת כי "התוכנית יוצרת את האיזון הראוי בין הבינוי לערכי הטבע והנוף שמקפים אותו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x