שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

"מניסיוני הציבורי, הקמת הרשות להתחדשות עירונית זו אמירה ביצועית"

חיים אביטן התמנה לאחרונה לראש הרשות ביוזמתו של השר גלנט, תוך הליך שעורר מחלוקות. היום בהופעה ראשונה בתפקיד אמר כי אינו רוצה "להבטיח לוחות זמנים, אבל מבטיח שנעבוד ללא לאות כדי לקדם את התהליכים של התחדשות עירונית"

ענת דניאלי 15:5722.11.17

״אני לא רוצה להבטיח לוחות זמנים, אני מבטיח שנעבוד ללא לאות בנושא הזה ולקדם את התהליכים של התחדשות עירונית. החוק מדבר על הגנת הדייר ואנו נפעל להגן על הדייר שלא ייפול בין הכיסאות של הרשות המקומית והיזמים. יהיה לרשות מענה לפניות ציבור, יהיה אתר עם מידע כללי על פינוי בינוי והתחדשות עירונית והזכויות הניתנות", כך אמר חיים אביטן ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שנכנס לאחרונה לתפקידו.  

 

 

בכנס המרכזי להתחדשות עירונית ביוזמת עו"ד משה טרספולסקי, שותף בכיר ואחראי תחום התחדשות עירונית במשרד משה נסים, רינקוב, סנדרוביץ׳, אמר אביטן, כי עם כניסתו לתפקיד ניתנו לו 18 חודשים להקמת הרשות להתחדשות עירונית וישנם 30 תקנים קיימים וכן 20 מנהלות עירוניות ברשויות המקומיות ברחבי הארץ. "המנהלות מוקמות בימים אלה וישנן כבר 19 מנהלות קיימות. בכל עיר יש מכרזים ומיונים לקבלת עובדים למנהלות. הדברים רוקמים עור וגידים יום יום. הקצב של התקדמות הדברים משביע רצון וטוב. בקרוב נפרסם מכרזים למנהלי אגפים ברשות להתחדשות עירונית בהם סמנכ״ל תכנון וסמנכ״לית מדיניות״.

חיים אביטן, ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, היום בכנס חיים אביטן, ראש הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, היום בכנס צילום: אבי בהרי

 

אביטן העלה את הצורך לייצר ודאות בהתחדשות עירונית אך הדגיש כי "התכנון והביצוע הוא לא משהו שמתחילים היום והמוצר מוכן מחר, אלא מדובר בתהליך ארוך ומתמשך. עליי ועל הרשות להתחדשות עירונית מוטל לתת פתרונות לציבור שזקוק לכך. אחת המטרות שלי זה ליצור מצב של ודאות בהתחדשות עירונית. בלי יזמים לא נוכל להרים בניינים ובלי ראש הרשות לא נוכל לבצע צעדי פיתוח. בעברי כיהנתי כראש עיריית חדרה ולכן יש לי ניסיון רב בנושא וזה חשוב מאוד. הנושא של קידום מיזמים והסרת חסמים אולי זה נשמע סיסמאות, אך אלו דברים שנפעל בהם יום יום".

 

אביטן נכנס לתפקיד לאחר עיכוב של שנה בהקמת הרשות. מינויו היה שנוי במחלוקת ועלו טענות לכך שאין כל יתרון או קידום פרויקטים בהקמת רשות וכי מדובר במהלך למינוי פוליטי של שר הבינוי והשיכון יואב גלנט. אביטן אמר בהקשר הזה "הרשות היא לא סתם סיסמא. להערכתי ומניסיוני הציבורי הקמתה זו אמירה ביצועית. הממשלה רוצה לעשות את מה שאנחנו זקוקים לו. כדי להקים את הרשות עמלו משנת 2005 לחוקק את חוק הרשות להתחדשות עירונית והוא אושר רק ב-2016".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x