$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית שתאפשר לבנייני משרדים ברמת החייל לצמוח ל-20 קומות

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בת"א אישרה תוכנית חדשה להכפיל את שטחי המשרדים ברמת החייל, דבר שיאפשר בנייה של עד גובה של כ-20 קומות לעומת 5 קומות המותרות היום. בשלב זה התוכנית תאפשר לבנות עד לגובה של 75 מטר, אך עם פינוי מחנה גלילות תוסר מגבלת הגובה ותתאפשר בנייה עד לגובה של 100 מטר

אמיתי גזית 12:1816.11.17

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב החליטה בתחילת השבוע לאשר תוכנית חדשה שקידמה עיריית תל אביב ובה פוטנציאל להכפיל את שטחי המשרדים ברמת החייל. התוכנית התקפה עד עתה מאפשרת לבנות עד כ-400 אלף מ"ר ואילו התוכנית שאושרה תאפשר לבנות סך של 650 אלף מ"ר.

 

התוכנית תאפשר לבנות בכל מגרש בשיעור של 400% (כלומר השטח הבנוי גדול פי 4 משטח המגרש), זאת בעוד שכיום התוכנית מאפשרת 200%.

 

מגדל עתידים ברמת החייל מגדל עתידים ברמת החייל צילום: אוראל כהן

 

 

התוכנית תאפשר בנייה עד לגובה של כ-20 קומות לעומת 5 קומות המותרות היום. יש לציין, כי בניינים גבוהים מ-5 קומות שכבר נבנו ברמת החייל עשו זאת בזכות תוכנית ספציפית שאושרה למגרש שלהם. בשלב זה התוכנית החדשה תאפשר לבנות עד לגובה של 75 מטר, אך עם פינוי מחנה גלילות תוסר מגבלת גובה ותתאפשר בנייה עד לגובה של 100 מטר.

 

בוועדה המחוזית מסבירים כי התוכנית היא לשפר את המרחב הציבורי, שכן תנאי למימוש זכויות הבניה יהיה עמידה בשורה של מטלות כגון הרחבת מעבר ציבורי, הסרת גדרות, נטיעת עצים והקמת חניוני אופניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x