$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

הרשעה שנייה ב"פרשת הקבלנים": עבודות שירות וקנס לקבלן אמסלם

בעל חברת אלמוג, איציק אמסלם, הורשע במרמה. על פי כתב האישום שממנו נמחקה עבירת השוחד, שכר את שירותי היועמ"ש לעיריית ראשון לציון שיקדם את ענייניו

זוהר שחר לוי 08:2808.11.17

"פרשת הקבלנים" מסתיימת בקול ענות חלושה עם הסדר טיעון לקבלן יצחק (איציק) אמסלם, מבעלי חברת הבנייה אלמוג, במסגרתו הורשע בעבירת מרמה והפרת אמונים. אמסלם ירצה חצי שנת מאסר שתומר ככל הנראה בעבודות שירות וישלם קנס של 2.5 מיליון שקל.

 

על פי כתב האישום המקורי, הואשם אמסלם במתן שוחד לעו"ד רועי בר, בתקופה שבה שימש כיועץ משפטי לעיריית ראשון לציון. השבוע הובא בפני שופט בית משפט השלום בראשון לציון רפי ארניה כתב האישום המתוקן ממנו נמחקה עבירת השוחד, ואמסלם הורשע בעבירת מרמה. ההסדר הושג בעקבות הליך גישור שהתנהל בין נציג פרקליטות המדינה, עו"ד יוחאי בן שמואל, לבין סניגוריו של אמסלם, עוה"ד נתי שמחוני ויואב סננס.

 

  צילום מסך: גוגל סטריט וויו

 

הרשעת אמסלם היא השנייה שהולידה הפרשה, לאחר הרשעתו של בר בפברואר השנה בעבירות של הפרת אמונים, גם כן במסגרת הסדר טיעון. בר נידון לחצי שנת מאסר בפועל, לקנס של מיליון שקל ולמאסר על תנאי.

 

"פרשת הקבלנים" התפוצצה בפברואר 2014 עם מעצרם של עו"ד רועי בר, יועצה המשפטי של עיריית ראשון לציון, יחד עם שורה של קבלנים בכירים במסגרת חקירה של היחידה הארצית לפשיעה כלכלית (יאל"כ) של המשטרה. במרכז החקירה עלה החשד שבר קיבל שוחד בתמורה לקידום פרויקטים נדל"ניים ברחובות ובראשון לציון.

 

אמסלם. העסיק את היועץ המשפטי של עיריית ראשון לציון באופן פרטי אמסלם. העסיק את היועץ המשפטי של עיריית ראשון לציון באופן פרטי צילום: עומר מסינגר

 

חקירת המשטרה התמקדה בשלושה פרויקטים נדל"ניים: "ראשון לציון הקטנה" של בוני התיכון, "גינדי ווייט" של גינדי השקעות ואלמוג בראשון לציון, ו"חצרות המושבה" של קבוצת יצחקי ברחובות. החשד העיקרי היה כי בר קידם את הפרויקטים במסגרת תפקידו הציבורי כיועץ משפטי חיצוני בעיריות, ובהמשך נהנה מייצוגם של רוכשי הדירות בפרויקטים.

 

חשד נוסף שעלה במשטרה נגע לניגוד עניינים שבו היה נתון בר כאשר לא דיווח על קשרים אישיים ומשפחתיים שהיו לו עם הקבלנים רוני יצחקי ומישאל יצחקי. במקביל למעצרים, חקרה המשטרה במסגרת הפרשה יותר מ־130 מעורבים ותפסה רכוש וחשבונות בנק לצורך חילוט בשווי המוערך ביותר מ־8 מיליון שקל.

 

בין הנחקרים היו בין השאר, מנור גינדי ושותפו אורי לוי מבעלי גינדי השקעות, הקבלן מישאל יצחקי וכן הקבלן עמרם פרץ, אך התיק בעניינם נסגר.

 

על פי כתב האישום המתוקן שהוגש לבית המשפט השבוע, פנה אמסלם לבר בעת כהונתו כיועץ משפטי לעיריית ראשון לציון, בהצעה להעסיקו באופן פרטי במסגרת פרויקט "וייט" שבנה בעיר במטרה לקדם את האינטרסים האישיים והכלכליים שלו מול העירייה וועדות התכנון והבנייה שלה.

 

על פי הסיכום, עמד שכר טרחתו של בר על 1.5% משווי מחיר הדירות בפרויקט, המסתכם בכ-2 מיליון שקל שישולמו על ידי הרוכשים. לפי כתב האישום, "התערב עו"ד בר באמצעות משרדו לבקשת אמסלם, ולעיתים מיוזמתו, על מנת להיטיב עם האינטרסים של אמסלם בפרויקט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x