שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הדירה במיקום יחודי ביפו - אז למה מתקשים הבעלים למכור אותה?

מדובר בדירה בפרויקט פיבקו בנמל; הבעלים דורשים תג מחיר הנמוך ב-50% מערכה, אך עדיין לא מצליחים למכור בשל בעיות במועד החכירה

אמיתי גזית 11:5903.11.17

 


 

פרויקט פיבקו בנמל של חברת "צדף בנמל" נחשב לאחד היוקרתיים בתל אביב. המיקום נדיר - 12 מטרים מהים על טיילת נמל יפו העתיק. הבניין נבנה לפני 1,000 שנה ושופץ במסגרת הפרויקט. הדירות מציעות חללים מרווחים עם חלונות כל כך קרובים לים עד שעם רוח קלה אפשר להרגיש רסיסי מים מלוחים. כהוכחה לאיכות הבניין, הבעלים של צדף בנמל, האדריכל אילן פיבקו עצמו, החליט להתגורר בו.

 

אז מדוע בני זוג בהליך גירושין לא מצליחים למכור את דירתם על אף שתג המחיר שהם דורשים נמוך ב-50% מערך הדירה?

 צילום מישל דור

 

מי שמציע את הדירה למכירה הוא המתווך רונן לוי, שמסביר כי הרתיעה של הקונים ממנה נובעת מכך שמועד חכירת הדירה (והבניין כולו) מסתיים ב-2061, ובשלב זה לא ברור אם החכירה תחודש. ב-1962 חתמה החברה לפיתוח יפו העתיקה על חוזה לחכירת המבנה למשך 99 שנים עם הכנסייה הארמנית בעלת הבניין. הדיירים הפכו לחוכרי משנה של החברה לפיתוח יפו העתיקה, ועד שהחוזה של החברה עם הכנסייה לא יחודש מעמדם העתידי של הדיירים אינו ידוע וקיימת אפשרות כי יתבקשו בעוד כ-40 שנה לעזוב את ביתם.

 

 

 

שטחה של הדירה שמוצעת למכירה הוא כ-500 מ"ר, שקובצו יחדיו ב-2012 לאחר שבעלי הבית רכשו שלוש דירות צמודות, במחיר מצטבר של 26 מיליון שקל בסך הכל. כיום מחיר מ"ר בדירה הפונה ליום בתל אביב הוא 100 אלף שקל, ומכאן הערכה כי המחיר ללא בעיית החכירה גבוה מ-50 מיליון שקל. לוי מספר כי קונה שהציע 40 מיליון שקל החליט לסגת מהעסקה בגלל האי ודאות, וכעת בני הזוג מוכנים למכור אותה במחיר הקנייה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x