$
חדשות נדל"ן

יאיר פינס ימונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל וראש החטיבה העסקית

פינס, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, יהווה הגורם המקצועי הבכיר ברשות בנושאי התכנון, הפיתוח, השיווק וההקצאה של מקרקעי ישראל

אמיתי גזית 09:3102.11.17
יאיר פינס, סגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, ימונה למשנה למנהל רשות מקרקעי ישראל וראש החטיבה העסקית. כך קבע שר האוצר משה כחלון בעת שאישר את החלטת ועדת המכרזים אשר בראשה עמד מנהל הרשות, עדיאל שמרון. בתקופת כהונת בנצי ליברמן בראש רשות מקרקעי ישראל התפקיד פוצל, שמרון היה ראש החטיבה העסקית, ואילו ליאורה טושינסקי שימשה סגניתו של ליברמן, עד אשר ביוני שנה שעברה נאלצה לעזוב את התפקיד לאחר שנחשף כי הייתה מעורבת בכתיבת המכרז למשרה שבה זכתה בסופו של דבר.

 

פינס, בוגר תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ותואר שני במשפטים, ימלא את מקום מנהל הרשות בהעדרו ויהיה ממונה על מטה ואגפי החטיבה העסקית ויהווה הגורם המקצועי הבכיר ברשות בנושאי התכנון, הפיתוח, השיווק וההקצאה של מקרקעי ישראל.

 

יאיר פינס יאיר פינס צילום: עמית שעל

 

 

פינס, מתגורר בעיר מודיעין, נשוי ואב לארבעה, החל את דרכו במשרד האוצר לפני כ-11 שנים ומילא שורה של תפקידים באגף התקציבים. בשלוש וחצי השנים האחרונות שימש כסגן הממונה על התקציבים לתחומים החברתיים בנושאי חינוך, בריאות, רווחה ותעסוקה. במסגרת תפקידו הוביל מספר שינויים מבניים כגון פתיחת תוכנית חסכון לכל ילד מקצבאות הילדים, חוק צינון רופאים בין הרפואה הציבורית לרפואה הפרטית, התוכנית לשילוב ערביי ישראל בכלכלה ועוד.

 

הנגיעה של פינס במקרקעין היתה בתפקיד שמילא עד לפני 3 וחצי שנים, עת שימש רכז תחום המקרקעין באגף התקציבים ובין היתר היה אחראי על תקצבי הפיתוח של רמ"י.

 

שר האוצר משה כחלון אמר: "יאיר הוא המינוי הנכון למשימות העומדות בפני שוק הדיור בשנים הקרובות . אני בטוח שהוא יתרום מניסיונו הרב, מכשורונו וממרצו ליישום תוכנית הדיור הממשלתיות ולטיפול בשוק הדיור המורכב בישראל. ומאחל לו הצלחה רבה בתפקיד החדש"

 

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון הוסיף: "ניסיונו של יאיר, הישגיו במגזר הציבורי והכרותו העמוקה עם התחום המקרקעין הביאו אותנו למסקנה כי יאיר הינו המועמד המתאים ביותר להתמודדות עם האתגרים המקצועיים העומדים בפני רשות מקרקעי ישראל בשנים הקרוב".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x