שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מבנה לשימור בשכונת בקעה בירושלים נמכר ב־24 מיליון שקל

המבנה בסגנון הבינלאומי, ששימש עד עתה עמותה, יהפוך לפרויקט דירות יוקרה. מכירתו בולטת על רקע האטה בשיווק נכסי יוקרה בעיר

דותן לוי 08:1102.11.17

בית בסגנון באוהאוס בשכונת בקעה בירושלים נמכר תמורת 24 מיליון שקל. הבית, בסגנון הבינלאומי, נבנה בשנות ה־30 של המאה ה־20. שטחו הבנוי של המבנה עומד על 650 מ"ר והוא שוכן על שטח של 1.2 דונם וכולל זכויות בנייה נוספות. זה אחד מהמבנים הארכיטקטונים הייחודים בשכונת בקעה הנמצאים ברשימת הנכסים לשימור, ולאחרונה אושר הפרויקט על ידי ועדת השימור של עיריית ירושלים.

 

ב-30 השנים האחרונות שימש המבנה כמלכ"ר, לעמותה הפועלת כמרכז חירום לילדים בסיכון. לאחרונה, עם הקמתו של קמפוס לטיפול כולל בילדים ונוער בסיכון הוחלט להעביר את מרכז החירום לקמפוס החדש ולמכור את הנכס כדי להשקיע את כספי התמורה בקמפוס החדש.  

המבנה בשכונת בקעה בירושלים המבנה בשכונת בקעה בירושלים צילום: אמבסדור ירושלים

 

הרוכשת של המבנה היא חברת יזמות ירושלמית המתכננת לבנות במקום פרויקט של דירות יוקרה אשר ייבנה על בסיס המבנה הקיים ובהתאם לזכויות הבנייה, וכן יתווסף לפרויקט חניון תת קרקעי. אדריכל הפרויקט הוא ירון קופרשטוק, המתמחה בבניית יוקרה ובשילוב של מבנים מודרניים עם מבנים היסטוריים.

 

את הקונים והמוכרים בעסקה ייצג המתווך אמיר אזרף מחברת התיווך אמבסדור ירושלים, לדבריו, העסקה בולטת על רקע ההאטה במכירות של נכסי יוקרה בירושלים. "אסטרטגית המכירה שלנו התבססה על ייחוד הנכס והיכולת להקים פרויקט בוטיק שישלב חדש וישן", אמר אזרף.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x