שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רחל תורג’מן תעמוד בראש מינהלת לקידום 1,600 דירות ומגדלי תעסוקה ביפו

יו"ר חלמיש לשעבר תעמוד ברשת המינהלת שהקימו רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב לקידום בתוכנית לבניית שכונה חדשה ברחוב נס לגויים ביפו

אמיתי גזית 08:1501.11.17

רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב הקימו מינהלת משותפת לקידום התוכנית לבניית שכונה חדשה ברחוב נס לגויים ביפו, ולפינוי מבנים במתחם. לתפקיד יו"ר המינהלת נבחרה עו"ד רחל תורג'מן, ששימשה בעבר כיו"ר חברת הדיור חלמיש.

 

שטח התוכנית המקודמת בצפון שכונת נווה עופר, התחומה על ידי הרחובות בן צבי ושלבים, הוא 214 דונם. עליהם אמורים להיבנות 1,600 דירות ויוקצו 130.5 אלף מ"ר למבני תעסוקה ומלונאות - במגדלים שיגיעו עד לגובה של 25 קומות. עוד כוללת התוכנית 20 דונם שטח ציבורי פתוח וכ־25 דונם למבני ציבור.

 

תורג'מן. 100 משפחות שמעמדן החוקי בקרקע לא מוסדר יפונו תורג'מן. 100 משפחות שמעמדן החוקי בקרקע לא מוסדר יפונו

 

 

מרבית הקרקע הינה בבעלות רשות מקרקעי ישראל, אך במקום הוקמו במרוצת השנים בתים ועסקים על ידי כ־100 משפחות שמעמדן החוקי בקרקע לא מוסדר, התופסים כמחצית השטח. על פי התכנון תחל הבנייה במחצית הפנויה, וזו תאפשר לממן את פינוי המבנים הקיימים. תורג'מן נחשבת בעלת גישה חברתית, וככזו הפועלת בשיתוף פעולה עם דיירים, לכן מינויה הוא איתות של רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב לתושבים וניסיון לבנות אמון ולאפשר את בניית השכונה בהסכמות וללא צווי פינוי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x