$
חדשות נדל"ן

WeWork רוכשת את חנות הדגל של בית הכלבו Lord & Taylor’s בניו יורק ב-850 מיליון דולר

חברת חללי העבודה רוצה להפוך את בית הכלבו ההיסטורי בשדרה החמישית למטה שלה. על פי הדיווח, בית הכלבו ימשיך לפעול מאותה כתובת, אך יתפרש על פני חלל קטן הרבה יותר

הגר רבט 16:1124.10.17

חברת חללי העבודה של אדם נוימן, WeWork, רוכשת את חנות הדגל של בית הכלבו Lord & Taylor’s בשדרה החמישית בניו יורק בעסקה בשווי 850 מיליון דולר. זאת על מנת להפוך את החלל ההיסטורי למטה שלה בשנה הבאה, כך הודיעה היום חברת HBC. מלבד המכירה, חתמו החברות גם על הסכם במסגרתו תשכור WeWork חללי קמעונאות נוספים שבבעלות Hudson’s Bay Co - HBC, חברת האם של Lord & Taylor’s - הראשונים שבהם יהיו בוונקובר, טורונטו ופרנקפורט ולאחר מכן צפויים להצטרף אליהם מיקומים נוספים.

 

 

 

 

חנות הכלבו לורד אנד טיילור חנות הכלבו לורד אנד טיילור צילום: Lord and Taylor

 

העסקה היא חלק ממאמצים של HBC לצמצם את החובות בהם היא שרויה. בית הכלבו ימשיך לפעול מאותה כתובת, אך יתפרש על פני חלל קטן הרבה יותר.

 

החנות ההיסטורית במנהטן פתחה את שעריה בשנת 1914 והיא משתרעת על פני 12 קומות, אבל חברת האם בודקת כיום אסטרטגיות חדשות לגבי נכסי הנדל"ן שלה, כשפחות ופחות קונים פוקדים את החנות.

 

חלל העבודה הראשון של WeWork, שמייסדיה הם מיגל מיקלבי והישראלי אדם נוימן, נפתח ב-2010 בניו יורק תחת השם "גרין דסק". כיום WeWork מחזיקה ב-160 חללי עבודה ב-52 ערים בעולם, ומעסיקה 2,900 עובדים.

 

בשנה שעברה השיקה החברה את פרויקט WeLive, שבסיסו עומד רעיון דומה של מגורים משותפים והוא מפעיל כיום שני חללי מגורים בניו יורק ובוושינגטון. באוגוסט השנה הודיעה החברה על גיוס של 4.4 מיליארד דולר מתאגיד ההשקעות היפני סופטבנק. הגיוס כולל 1.4 מיליארד דולר שישמשו להתרחבות של החברה בסין, יפן ובמדינות נוספות במזרח הרחוק ו-3 מיליארד דולר נוספים שיושקעו בחברה עצמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x