$
חדשות נדל"ן

חשיפת כלכליסט

תפקיד בכיר נחשד כ"תפור" למקורב גלנט והמכרז עליו הוקפא

נציבות שירות המדינה הקפיאה מכרז לתפקיד מנהל אגף במשרד הבינוי והשיכון. חקירה נפתחה בעקבות תלונות של עובדים והתכתבויות דוא”ל במשרד שמהם עולה כי התפקיד נועד ליוסי חדד, מקורבו של השר גלנט

אמיתי גזית 06:5219.10.17

נציבות שירות המדינה הקפיאה מכרז למשרת מנהל אגף בכיר במשרד הבינוי והשיכון, לאחר שפתחה בחקירה בעקבות תלונות שהגיעו אליה מעובדי המשרד ותכתובות דואר אלקטרוני שנחשפו ב”כלכליסט”, אשר מהם ניתן להסיק כי לכאורה המשרה נתפרה ליוסי חדד, מקורבו של שר הבינוי יואב גלנט. העובדים הלינו על הניסיון לכאורה לתפור את המכרז למקורב לשר, וכן טענו שחדד מתעמר בכפופים לו.

 

 

 

בתכתובת הדואר האלקטרוני העובדים דנים עם חדד על סמכויות התפקיד, שאליו טרם נבחר. מקריאת התכתובת ניכר גם כי חדד בעצמו לא מתאמץ להסתיר את ביטחונו בקבלתו לתפקיד. ההתכתבות, שעם נמעניה נמנה גם מנכ"ל משרד הבינוי חגי רזניק, החלה ב־11 ביולי, ביום שבו פורסם המכרז למשרת מנהל מינהל מרקם ותיק בתקן של מנהל אגף בכיר. השבוע, ב־16 באוקטובר, היה אמור להתקיים שלב מכריע בבחירת המועמד המתאים, ועדת בוחנים מראיינת את המועמדים שקיבלו את הציון הגבוה ביותר בבחינות. אלא שערב קודם לכן פרסמה נציבות שירות המדינה הודעה כי "מסיבה שאינה תלויה באגף בכיר בחינות ומכרזים (בנציבות שירות המדינה, א"ג) הוחלט על דחיית ועדת הבוחנים, ועל מועד חדש תצא הודעה בהקדם". 

מימין יוסי חדד בעת שירותו הצבאי ויואב גלנט מימין יוסי חדד בעת שירותו הצבאי ויואב גלנט צילום: אתר רשת עמל, עמית שעל

 

בתגובה לשאלת “כלכליסט” מדוע נדחתה ועדת הבוחנים נמסר מנציבות שירות המדינה: "בעקבות פנייה שהתקבלה בנציבות שירות המדינה הוחלט לדחות את מועד כינוס ועדת הבוחנים עד לסיום הבדיקה על ידי כלל הגורמים המקצועיים. עם סיומה יותאם מועד חדש".

 

חדד פיקד בעבר על יחידת הגששים של פיקוד הדרום, אז הכיר את גלנט, שהיה אלוף פיקוד הדרום. גורמים במשרד הבינוי טוענים כי חדד הפך לפעיל במפלגת כולנו כשגלנט עבר לפוליטיקה, ואף היה איש הקשר של המפלגה עם ערבים ודרוזים בתקופת הבחירות. כאשר גלנט מונה לשר הבינוי הוא הקים אגף חדש לטיפול במיעוטים, ובינואר 2016 מינה את חדד לעמוד בראשו. כמה חודשים לאחר מכן ועדה מיוחדת אישרה לחדד לקבל רכב, הטבה שממנה לא נהנו פקידים אחרים בדרגה זהה במשרד.

 

ביוני 2016 פרסמה נציבות שירות המדינה מכרז לתפקיד שאותו ממלא כיום חדד על תקן זמני, בדרגה בכירה יותר של מנהל אגף בכיר. נוהלי נציבות שירות המדינה לא מאפשרים למי שלא צבר ניסיון של יותר מ־18 חודשים לגשת למכרז לתפקיד בכיר ולכן חדד לא ניגש למכרז. ועדת האיתור לתפקיד לא מצאה שום מועמד מתאים וגלנט מינה את חדד לתפקיד כממלא מקום.

 

לפי הנהלים, אחרי שמכרז בין־משרדי נכשל יש לפרסמו שוב כמכרז פתוח גם למי שאינם עובדי מדינה. במקרה זה התקבל אישור חריג מנציבות שירות המדינה והמכרז פורסם מחדש במתכונת בין־משרדית.

 

משרד השיכון סירב להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x