$
חדשות נדל"ן

השופט התחרט: חברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה יידרשו להכריע הערב האם לממש הקרקע

על פי החלטת ביהמ"ש, בשל לוח הזמנים הדחוק, יבוטלו הצווים הארעיים שאפשרו את דחיית ההחלטה ו-51 חברי הקבוצה יקבעו הערב האם יש ביכולתם לממש את רכישת הקרקע בשווי 1.24 מיליארד שקל או שזו תשוב לרשות מקרקעי ישראל והערבויות שהעמידו בסך 120 מיליון שקל יחולטו

דותן לוי 16:4216.10.17

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב - חגי ברנר דחה היום (ב') את בקשתם של 51 מחברי קבוצת הרכישה יונייטד שרונה לדחות את ההצבעה בנוגע לעתיד הקבוצה וקבע כי חברי הקבוצה יוכלו לקיים כבר הערב הצבעה שבה הם קובעים האם הם מחליטים לממש את הקרקע, אם כן באיזה הסכם מימון הם בוחרים ומי ינהל את הפרויקט.

 

רק אתמול הסכים אותו השופט לעמדתם של אלו שהתנגדו לקיום ההצבעה שבה יקבע גורל הקבוצה והסכים לכך שדיון בנושא יתקיים בבית המשפט ביום חמישי, בין היתר ברקע לטענתם כי לוח הזמנים הקצר לא מאפשר להם לקבל החלטה מושכלת בנושא. אלא שלוח הזמנים הדחוק היה גם זה ששינה היום את עמדתו של השופט גרם לו להסכים להקדים את הדיון להיום ולהחליט כי ניתן לקיים הצבעה בנושא. נזכיר, כי עד לסוף החודש חייבים החברים להעביר את הכספים עבור הקרקע – כ-1.24 מיליארד שקל לרשות מקרקעי ישראל. במידה ולא יעבירו את הכסף יחולטו הערבויות שהעבירו לרשות בהיקף של כ-10% מסכום הזכיה במגרש.

 

למרות שלא התקיימה הצבעה אתמול (א') קיימו חברי הקבוצה אסיפה במהלכה הציגו נציגי החברות חג'ג' ואביב את הצעותיהם בנוגע לניהול הפרויקט. לפי היזמים הם יאפשרו גידור של אומדני העלויות להמשך הפרויקט.

 

 

מתחם שרונה כיום מתחם שרונה כיום צילום: תומי הרפז

 

בהחלטתו הנוכחית אמר השופט, "עקב לוחות הזמנים הדחוקים, אני כבר אודיע כעת מה החלטתי ולאחר מכן ההנמקה תינתן בהמשך. לאחר עיון בטיעוני הצדדים, בכתב ובעל פה, אני מבטל את הצווים הארעיים שניתנו אתמול".

 

הזכייה של הקבוצה במכרז הייתה לפני כשנה וחצי, כאשר קבוצה בהובלת מוטי פלד ושלמה ונטורה הגישה את ההצעה הגבוהה ביותר לקרקע אשר גם שיקפה את המחיר הגבוה ביותר שהוצע עד כה לקרקע בישראל. אלא שבתקופה שחלפה מאז החלו להתגלות סדקים בניהול הקבוצה ותכנון הוצאתה לפועל ועד מהרה התברר לחברי הקבוצה כי קיים קושי לממש את הקרקע וכי הם ידרשו להוסיף הון עצמי ולשאת בהפרש בין העלויות שסברו שיוטלו עליהם לבין אלה שבפועל. לפני כשבוע התפוצצה העסקה שנרקמה בין חברי הקבוצה וקבוצת אמפא לניהול הפרויקט ומאז הוגשו הצעות על ידי קבוצת חג'ג', בסר, קבוצת אביב, ומוטי פלד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x