שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

גלנט מקדם הארכה של חוק הדיור הציבורי ב-5 שנים

חוק הדיור הציבורי מאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירה בה הם מתגוררים בהנחה משמעותית כתלות בותק המגורים בדירה, ועד 50% הנחה. וצעת החוק תובא לוועדת השרים לחקיקה לאחר סוכות

ענת דניאלי 11:1102.10.17

תוקפו של חוק הדיור הציבורי, המאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את דירותיהם, עתיד לפקוע בסוף השנה. בעקבות כך, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט מקדם את הארכת תוקף החוק ב-5 שנים נוספות והצעת החוק תובא לוועדת השרים לענייני חקיקה לאחר סוכות.

 

 

 

חוק הדיור הציבורי מאפשר לדיירי הדיור הציבורי לרכוש את הדירה בה הם מתגוררים בהנחה משמעותית כתלות בותק המגורים בדירה, ועד 50% הנחה.

 

מנתוני משרד הבינוי והשיכון עולה כי בשנתיים האחרונות נרכשו כ-1,200 דירות חדשות בעלות של  1.5 מיליארד שקל להגדלת המאגר של הדירות לדיור ציבורי. עוד נמסר כי בשנתיים האחרונות הושקעו 400 מיליון שקל בתקציבי שיפוץ ואחזקת דירות הדיור הציבורי, ושופצו כ-20,000 דירות. לטענתם, מדובר בעלייה של 40% לעומת השנים 2015-2013 בהן הושקעו 285 מיליון שקל לטובת כ-14,000 דירות בלבד. שופצו ואוכלסו למעלה מ-600 דירות שעמדו ריקות במשך עשרות שנים.

 

יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון צילום: עומר מסינגר

 

עוד צוין כי הוקצה תקציב ייעודי נפרד על סך 100 מיליון שקל לרכש דירות עבור נכים רתוקים לכיסא גלגלים.

 

בימים אלה מיושמת תוכנית לבנייתן של 2,638 יח"ד המיועדות לאכלוס קשישים בכ- 20 יישובים בארץ, בחמש השנים הקרובות. כמו כן, ישנה הקצאה של 5% מסך הדירות ב"מחיר למשתכן" לטובת הדיור הציבורי מהווה החלטה היסטורית אשר תשנה את פני הדיור הציבורי ותסייע משמעותית בהגדלת מאגר הדירות.

 

השר גלנט: "חוק הדיור הציבורי מסייע לאלפי משפחות לצאת ממעגל העוני ובמקביל מאפשר רכישת דירות חדשות לדיור הציבורי".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x