$
חדשות נדל"ן

שירה ברנד מונתה ליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז מרכז

אחרי שבמשך שנתיים לא היה למחוז יו"ר קבוע. לפני כן שימשה ברנד כסגנית מנהלת מינהל התכנון האחראית על הקשר עם הרשויות המקומיות, וכיועצת משפטית למינהל התכנון

נמרוד בוסו 08:4426.09.17

שירה ברנד מונתה ליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז המרכז. ברנד צפויה להיכנס לתפקידה החדש כבר ביום שני הקרוב. במשך עשרה חודשים שימשה ברנד, עו"ד ומתכננת ערים, כממלאת מקום מנהלת מינהל התכנון.

 

מאז תחילת כהונת הממשלה הנוכחית הועברה האחריות על מערכת התכנון ממשרד הפנים למשרד האוצר, ובעקבות זאת נקבע גם כי יושבי ראש הוועדות המחוזיות ימונו על ידי שר האוצר. ביולי האחרון המליצה ועדת האיתור על שני מועמדים סופיים: ברנד וראש אגף התכנון במשרד להגנת הסביבה, שחר סולר. בנובמבר שעבר מונתה ברנד לממלאת מקום מנהלת מינהל התכנון, תפקיד שאותו מילאה עד הכניסה לתפקיד של דלית זילבר. לפני כן שימשה ברנד כסגנית מנהלת מינהל התכנון האחראית על

הקשר עם הרשויות המקומיות, וכיועצת משפטית למינהל התכנון.

 

מבין ששת המחוזות, נחשב מחוז המרכז לעמוס ביותר מבחינת היקף תוכניות הבנייה המקודמות בו, בעיקר למגורים. המחוז כולל את כל ערי המרכז מלבד ערי גוש דן הנכללות במחוז נפרד, מחוז תל אביב. במהלך 2015 לבדה אישרה הוועדה תוכניות לבניית ליותר מ־20 אלף דירות, 27% מכלל יחידות הדיור שאושרו על ידי כלל הוועדות המחוזיות באותה השנה.

 

על אף חשיבותה, מזה יותר משנתיים שהוועדה המחוזית מרכז מתפקדת ללא יושב ראש במשרה מלאה. באוגוסט 2015 הודיעה היו"ר הקבועה האחרונה של הוועדה רות יוסף על עזיבת התפקיד, ובמקומה מונה מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד כיו"ר זמני לוועדה. לבאב"ד, באופן טבעי לא היה זמן לעסוק בענייני הוועדה, ומי שעמדה בפועל בראשה היתה מתכננת המחוז, האדריכלית דניאלה פוסק.

  

שירה ברנד שירה ברנד צילום: קובי קנטור

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x