$
נדל"ן עולמי

הדירה היקרה ביותר במנהטן שהוצעה ב-120 מיליון דולר נמכרת כעת בהנחת ענק

מחיר דירה הפנטהאוז המשתרעת על פני 1,115 מ"ר בשדרה החמישית הופחת פעמיים בסכום כולל של 44 מיליון דולר. האם הפעם יימצא רוכש?

שירות כלכליסט 19:2030.09.17
דירה יוקרתית בשדרה החמישית בניו יורק שהוצעה למכירה לפני שנה וחצי עבור 120 מיליון דולר – המחיר המבוקש היקר ביותר בעיר באותה תקופה – חזרה לשוק, אך בהנחה משמעותית.

 

הדירה בגודל 1,115 מ"ר מוצעת כעת למכירה עבור 76 מיליון דולר. זו הורדת המחיר השנייה, לאחר שבספטמבר השנה שעברה המחיר עמד על 96 מיליון דולר. פירוש הדבר כי מאז הוצעה למכירה לראשונה המחיר הופחת ב-44 מיליון דולר.

 

מדובר על דופלקס של שבעה חדרי שינה ו-10 חדרי אמבטיה המשקיף על סנטרל פארק. הוא כולל גם סלון עם שתי פינות אח וחדר עבודה עם קירות מחופי עור מהמאה ה-17.

 

לדבריו של ג'ון ברגר, סוכן הנדל"ן שאחראי על המכירה, הורדת המחיר משקפת את מחיר הרכישה האחרון בבניין, שעמד על 77.5 מיליון דולר. "חלק ניכר מקהל היעד של נכס מסוג זה לא היה בעיר במהלך הקיץ", הסביר ברגר את ההחלטה להחזיר את הדירה לשוק בספטמבר.

 

הדירה הייתה במשך עשורים בבעלותו של ג'ון גוטפרוינד המנוח, המנכ"ל לשעבר של סלמון ברדרס, שכונה "המלך של וול סטריט". הוא מת במרץ 2016 בגיל 86, וזמן קצר לאחר מכן העמידה אלמנתו סוזאן את הדירה למכירה.

 

זו לא דירת היוקרה היחידה בניו יורק שהבעלים שלה נדרשו להוריד את המחיר. כך למשל מעצב האופנה טומי הילפיגר הוריד את המחיר עבור הפנטהאוז שלו במלון פלאזה ל-50 מיליון דולר ממחיר מקורי של 80 מיליון דולר, שביקש ב-2013. בדומה, מייסד חברת האופנה אספריט, יורגן פרידריך הוריד את המחיר המבוקש עבור הדירה שלו במלון ל-34.5 מיליון דולר מ-39.5 מיליון דולר. הדירה הועמדה במקור למכירה ב-2008 עבור 55.5 מיליון דולר.

 

הורדות המחיר הללו מייצגות את הקיפאון בשוק דירות היוקרה במנהטן. על פי נתוני חברת הנדל"ן דאגלס אלימן, ברבעון השני של השנה נרשמה ירידה ממוצעת של 10.4% במחיר דירות היוקרה – המוגדרות כבעלות שווי של מעל 4.875 מיליון דולר – שנמכרו בעיר. בנוסף, נדרשו בממוצע 231 ימים למצוא קונה.

 

אחד מחללי הישיבה המשותפים. שטח הדירה כולה - 1,115 מ"ר אחד מחללי הישיבה המשותפים. שטח הדירה כולה - 1,115 מ"ר צילום: zillow

 

הדירה הייתה במשך עשורים בבעלותו של ג'ון גוטפרוינד המנוח שכונה "המלך של וול סטריט" הדירה הייתה במשך עשורים בבעלותו של ג'ון גוטפרוינד המנוח שכונה "המלך של וול סטריט" צילום: zillow

 

 

מחיר הדירה ירד פעמיים בסכום כולל של 44 מיליון דולר מחיר הדירה ירד פעמיים בסכום כולל של 44 מיליון דולר צילום: zillow
 צילום: zillow

 

 

 צילום: zillow

 

מחלון הדירה רואים את הסנטרל פארק מחלון הדירה רואים את הסנטרל פארק צילום: zillow

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x