$
חדשות נדל"ן

בעקבות המשבר בענף היהלומים: חברי הבורסה קיבלו אישור להשכיר שטחי משרדים

ההשכרה תתאפשר לאנשי מקצוע שיש להם פעילות משותפת עם יהלומנים כמו רואי חשבון עורכי דין ותכשיטנים; בשלב זה מדובר בהשכרה של אלפי מ"ר בודדים; דמי השכירות כולל דמי ניהול יעמדו על כ-100 שקל למ"ר

דותן לוי 18:3604.09.17

המשבר בענף היהלומים נותן את אותותיו בשטח. בהחלטה תקדימית של הנהלת הבורסה ליהלומים הוחלט לאפשר לחברי הבורסה המחזיקים בשטחים במתחם הבורסה ליהלומים להשכיר אותם גם למי שאינם יהלומנים.

 

 

 

בשלב זה ההשכרה תתאפשר לנותני שירותים לחברי הבורסה כמו סוכני ביטוח, רואי חשבון, עורכי דין, משרדי נסיעות, וחברות תוכנה וחומרה המעניקות שירותים ליהלומנים ותכשיטנים. אלה יוכלו לשכור משרדים בקומות הבורסה ליהלומים, שכיום רק יהלומנים חברי הבורסה רשאים לשכור בהם משרדים.

 

מתחם הבורסה כולל חמישה מבנים מחוברים המתפרשים על שטח כולל של כ-100 אלף מ"ר. בעבר כל השטחים שימשו את חברי הבורסה וחברות היהלומים, אך בעקבות המשבר בענף חלק מהשטחים נותרו ריקים, כאשר בשלב זה מדובר על פי הערכות באלפי מ"ר בודדים של משרדים שניתן יהיה להשכיר. שטחי המשרדים פזורים בין הקומות השונות, כך שלא מדובר בקומות שלמות שיועמדו להשכרה אלא בשטחים קטנים יותר.

 

לפי החלטת הנהלת הבורסה, נותני השירותים שיאושר להם לשכור משרדים בבורסה יצטרכו לעבור בדיקות ביטחוניות כמקובל בענף, ולהוכיח את קיומם של קשרים עסקיים בינם לבין חברי הבורסה.

 

מתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן מתחם הבורסה ליהלומים ברמת גן צילום: אוראל כהן

 

דמי השכירות במתחם יעמדו על כ-60 שקל למ"ר, אך דמי הניהול בבניין גבוהים במיוחד ככל הנראה בשל הוצאות האבטחה המחמירות ואלה עומדים על כ-40 שקל נוספים לכל מ"ר.

 

נשיא הבורסה ליהלומים, יורם דבש אמר: "קיבלנו את ההחלטה בראש ובראשונה כדי לשפר משמעותית את חיי היום-יום של חברי הבורסה, שלא יצטרכו עוד להתרוצץ ולחפש את השירותים שהם רוכשים ברחבי גוש דן. מדובר בהזדמנות עסקית לחברות וגופים המעניקים שירותים לחברי הבורסה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x