$
חדשות נדל"ן

תושבי הוד השרון הגישו ערעור על תוכנית המתאר העירונית

בבקשת רשות הערעור שהוגשה על ידי ועד הפעולה של תושבי הוד השרון נטען כי התוכנית אינה מתחשבת בהיבטי תחבורה ותשתיות וכי הציבור לא היה שותף בהכנתה

ענת דניאלי 20:5028.08.17

ועד הפעולה של תושבי הוד השרון ו-400 נוספים הגישו לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז מרכז בקשת רשות לערער על תכנית המתאר לעיר (הר/2050). זאת לאחר  שהתוכנית אושרה לאחרונה בוועדה.

 

 

לא פחות מ-1,830 התנגדויות של תושבים הוגשו לתוכנית לפני שזו אושרה בוועדה המחוזית, ולטענת ועד הפעולה רבות מהן כלל לא נידונו בטענה ש"חזרו על עצמן". עוד טוען הוועד כי מיעוט ההתנגדויות לתוכנית שכן נידונו "נדחו על ידי הוועדה המחוזית כלאחר יד, בנימוקים כלליים ביותר ומבלי שהוצגה בחינה מהותית לנסיבותיה של כל אחת מההתנגדויות".

 

תוכנית המתאר להוד השרון שאושרה בסוף יולי, כוללת הרחבה משמעותית לעיר של כ-27 אלף יח"ד, לצד תוספת של שטחי תעסוקה ומסחר. התוכנית צופה גידול של 150 אלף תושבים באוכלוסיית העיר בשנים הקרובות.  

 

 

שטח המיועד לבנייה ליד הוד השרון שטח המיועד לבנייה ליד הוד השרון צילום: עמית שעל

 

 

התוכנית, כאמור, הובילה להגשה של התנגדויות רבות שעסקו בנושאי תחבורה והיעדר התשתיות הקיימות במענה לגידול האוכלוסיה הצפוי. מתוך 1,830 ההתנגדויות שהוגשו לפי מסמכי הוועדה המחוזית 1,769 היו זהות במהותן ועסקו במחסור הקיים בתשתיות למגמת הפיתוח המואצת של העיר, המחסור בשטחים ציבוריים, המחסור הקיים במוסדות חינוך במענה לתוכנית ועומסי התחבורה הצפויים בה. כמו כן, עסקו ההתנגדויות בחוסר האיזון בין בנייה נמוכה לבנייה לגובה בתוכנית, ובבנייה לגובה רב הטמונה בה שאינה מתאימה לאופי של הוד השרון.

  

בבקשת ועד הפעולה והתושבים הם ציינו כי יש להעניק להם רשות ערעור כי מאחר ש"מדובר במקרה אחד מיני רבים, המבטא הלך רוח ציבורי רחב ביחס להעדר שקיפות ושיתוף הציבור בהכנתן של תכניות מתאר כוללניות אחרות המקודמות בימים אלו בוועדות המחוזיות. הטענות המועלות על ידי תושבי ערים נוספות, שבחלקם התאגדו למטה מאבק ארצי משותף, חוזרות על עצמן והן חוצות את הגבולות המוניציפליים ואת גבולות המחוזות".

 

העתירה הוגשה על ידי עורכות הדין ענת בירן, אפרת לרנר ואינה טל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x