$
חדשות נדל"ן

דניה סיבוס הצליחה לעצור את עבודות הפיתוח לשכונה של 7,253 יח"ד בקריית ביאליק

העליון קיבל את עמדת החברה לפיה יש להוציא לעירייה צו ביניים עד לבירור תוצאות המכרז לעבודות פיתוח בעיר; בהחלטתו קבע השופט כי"הפגיעה שתיארה העירייה אינה מצדיקה את דחיית הבקשה למתן צו ביניים"

דותן לוי 18:0921.08.17

בית המשפט העליון הפך את החלטתו של בית המשפט המחוזי בחיפה, והוציא צו ביניים להפסקת עבודות הפיתוח של שכונה בקרית ביאליק אשר העיריה מחויבת לקדם בה את הבניה במסגרת הסכמי הגג ותכלול 7,253 יח"ד.

 

דניה סיבוס ביקשה לבטל מכרז לעבודות עפר ותשתיות בקריית ביאליק, לאחר שהתמודדה במכרז והפסידה בו עם הצעה שהייתה יקרה בכ־10 מיליון שקל משתי המתחרות, בהן חברת עינב החץ שזכתה במכרז. לאחר פרסום תוצאות המכרז עתרה דניה סיבוס נגד התוצאות וטענה כי יש לבטל את הזכייה כיוון שהזוכה לא עמדה בתנאי הסף לעניין הניסיון הנדרש ולא שלחה נציג מטעמה לסיור קבלנים טרם הגשת המכרז.

 

שטח לבנייה בקריית ביאליק שטח לבנייה בקריית ביאליק צילום: אלעד גרשגורן

 

 

בהחלטה של המחוזי כתב השופט אברהם אליקים כי "העותרת לא הציגה נתון כלשהו המצביע על נזק בלתי הפיך שייגרם לה, ובהיעדר פרט שכזה התוצאה המתבקשת היא דחיית הבקשה מבלי שיש צורך לנתח את סיכויי העתירה", והוסיף כי "המכרז מיועד להכשיר קרקע לשם הקמת 7,250 יחידות דיור על מנת לפתור מצוקת מגורים בקריית ביאליק, עד כדי הכפלת התושבים במקום. על פי נתוני העירייה מדובר בפרויקט דחוף ביותר, כיוון שהעבודות צריכות להתבצע במקביל עם קבלנים אחרים וחלק מהקרקעות שווקו ליזמים. כל עיכוב עלול לגרום נזק לקבלנים, ליזמים ולרוכשים".

 

כאמור, בהחלטה של בית המשפט העליון בראשות השופט עוזי פוגלמן אשר התקבלה אתמול (א') נכתב כי למרות שאין חולק שעיכוב העבודות אינו רצוי, מאחר שטרם הוצא צו לביצוע העבודות ודיון בעתירה נקבע לחודש נובמבר 2017 - לא צפויה פגיעה בלוחות הזמנים שנקבעו לקידום השכונה. "אני סבור כי הפגיעה שתיארה העירייה כתוצאה מהעיכובים בלוחות הזמנים אינה מצדיקה, בנסיבות דנן, את דחיית הבקשה למתן צו ביניים, וזאת בפרט בשים לב לעובדה שלפנינו מכרז רחב היקף לביצוע עבודות עפר שבו יתעורר קושי, נוכח טיבו של המכרז, "להפקיע" את הזכייה מידי המשיבה".

 

עוד ציין השופט בהחלטתו כי טענות החברה הזוכה שייגרמו לה נזקים כבדים בגין עיכוב העבודות לא כומתו ואין בכך כדי להטות את הכף לטובת דחיית הבקשה. עוד הוא ציין כי טענות העיריה לכך שדניה סיבוס פעלה נגד המכרז בחוסר ניקיון כפיים לא התקבלו, ואין מקום לחסום את דרכה של החברה מלהעלות טענות בנושא.

 

את דניה סיבוס יצגו עורכי הדין רם ז'אן, עודד גרוס וענת קרנר ממשרד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x