• תפריט
נדל"ן עולמי

צפו בתמונות: זהו הבית היקר ביותר בארה"ב שמוצע למכירה

בית בשטח 2,300 מ"ר, אולם נשפים, מגרשי טניס וחניה ל-40 כלי רכב - הכירו את אחוזת צ'רטוול בשכונת בל אייר היוקרתית בלוס אנג'לס; מה מחירה?

שירות כלכליסט 22:1916.08.17

אחוזה בשכונת בל אייר היוקרתית בלוס אנג'לס, שמוצעת למכירה תמורת 350 מיליון דולר, הפכה לנכס היקר ביותר המוצע כיום למכירה בארה"ב. היא הדיחה בכך מהפסגה אחוזה גם כן מבל אייר בשטח של 3,530 מ"ר שהבעלים שלה ביקש תמורתה 250 מיליון דולר.

 

האחוזה, שנקראת צ'רטוול, שוכנת על שטח של 41.5 דונם, וכוללת בית מרכזי בשטח של כ-2,300 מ"ר, בעיצובו של האדריכל סאמנר ספאולדינג שנבנתה ב-1933. האחוזה, שעוצבה בהשראת האדריכלות הניאו קלאסית הצרפתית מהמאה ה-18, כיכבה בסדרת הבוורלי הילבילים (קומדיית מצבים אמריקאית ששודרה ברשת CBS) ששודרה בשנות ה-60. ב-1986 היא נרכשה על ידי יו"ר יוניוויז'ן, איי. ג'ראלד פרנצ'יו, שמת במאי האחרון. פרנצ'יו שכר את המעצב הנרי סמואל לעצב מחדש ולהפוך את הנכס למודרני יותר.

 

הבית היקר ביותר ארה"ב בבל אייר. 350 מיליון דולר הבית היקר ביותר ארה"ב בבל אייר. 350 מיליון דולר צילום: Coldwell Banker

 

 

הבית כולל גם מרתף יינות, חדר נשפים וחדר אוכל בעיצוב תקופתי. כמו כן, בשטח יש מגרש טניס, גנים מטופחים, חנייה מקורה ל-40 כלי רכב ובריכת שחייה.

 

על אף המחיר המבוקש היקר, ייתכן והאחוזה לא תשמור על התואר שלה כנכס היקר ביותר המוצע למכירה בארה"ב לעוד זמן רב. נכס נוסף בבל אייר, הפעם בבעלותו של היזם ניל ניאמי, צפוי לעמוד בקרוב למכירה תמורת חצי מיליארד דולר. מדובר באחוזה הנחשבת לבית הפרטי הגדול ביותר שנבנה במאה הנוכחית בארה"ב. היא שוכנת על שטח של 16 דונם וכוללת נופים של 360 מעלות.

 

 

הבית בלוס אנג'לס שנשא עד כה בתואר הבית היקר ביותר בארה"ב. "רק" 250 מיליון דולר הבית בלוס אנג'לס שנשא עד כה בתואר הבית היקר ביותר בארה"ב. "רק" 250 מיליון דולר צילום: 924belair.com

בטל שלח
    לכל התגובות
    x