$
חדשות נדל"ן

נדחתה עתירת דניה סיבוס נגד המכרז בקריית ביאליק

דניה סיבוס, התמודדה במכרז לעבודות עפר ותשתיות, אך הפסידה לאחר שהצעתה היתה יקרה בכ־10 מיליון שקל משתי מתחרות, בהן הצעת עינב החץ, שזכתה

דותן לוי 08:3327.07.17

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה את עתירתה של חברת דניה סיבוס לבטל מכרז לעבודות עפר ותשתיות בקריית ביאליק, ובכך סלל את הדרך ליישום הסכם הגג עם העיר. ההסכם נחתם לפני שלוש שנים וכולל שיווק של 7,253 יחידות דיור בקריית ביאליק.

 

 

 

דניה סיבוס, התמודדה במכרז אך הפסידה לאחר שהצעתה היתה יקרה בכ־10 מיליון שקל משתי מתחרות, בהן הצעת עינב החץ, שזכתה. לאחר פרסום תוצאות המכרז עתרה דניה סיבוס וטענה כי יש לבטל את הזכייה כיוון שהזוכה לא עמדה בתנאי הסף לעניין הניסיון הנדרש ולא שלחה נציג מטעמה לסיור קבלנים טרם הגשת המכרז.

 

השופט אברהם אליקים כתב בהחלטתו כי "העותרת לא הציגה נתון כלשהו המצביע על נזק בלתי הפיך שייגרם לה ובהיעדר פרט שכזה התוצאה המתבקשת היא דחיית הבקשה מבלי שיש צורך לנתח את סיכויי העתירה", והוסיף כי "המכרז מיועד להכשיר קרקע לשם הקמת 7,250 יחידות דיור על מנת לפתור מצוקת מגורים בקריית ביאליק, עד כדי הכפלת התושבים במקום על פי נתוני העירייה... מדובר בפרויקט דחוף ביותר, מאחר והעבודות צריכות להתבצע במקביל עם קבלנים אחרים וחלק מהקרקעות שווקו ליזמים. כל עיכוב עלול לגרום נזק לקבלנים, ליזמים ולרוכשים". את העירייה ייצגו עו"ד אביאל פלינט, משה פולאקביץ ורעות אשרי מיוסי לוי ושות'.

  

השטח בקריית ביאליק השטח בקריית ביאליק צילום: אלעד גרשגורן

 

מדניה סיבוס נמסר בתגובה: 

״בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה לא קיבל את בקשתה של דניה סיבוס למתן צו ביניים במסגרת העתירה, אולם העתירה לגופה לא נידונה כלל ובוודאי לא נדחתה, אלא נקבעה לדיון שיתקיים לאחר פגרת בתי המשפט שהחלה לאחרונה. דניה סיבוס הגישה לפני מספר ימים ערעור לבית המשפט העליון על החלטה זו של בית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x