$
חדשות נדל"ן

משרד הביטחון יפרסם מכרזי ענק בהיקף כולל של 4 מיליארד שקל

המכרזים הם חלק משיווק והעתקת מחנות צה"ל והקמה של מחנות חדשים; לפי משרד הביטחון, עד סוף 2017 צפויים להתפרסם למעלה מ-10 מכרזי ענק

דותן לוי 13:2817.07.17

מערכת הביטחון צפויה להוציא לפועל בקרוב ריכוז משמעותי של מכרזים לפרויקטים שונים ברחבי הארץ ובהיקף של כ-4 מיליארד שקל. בין הפרויקטים ניתן למנות את מהלך שוה"מ (שיווק והעתקת מחנות) להוצאה של מחנות צה"ל ממרכזי הערים הגדולות והתכנסות במחנות קיימים שיורחבו וייבנו מחדש, מעבר צה"ל דרומה (קריית התקשוב והמודיעין ופרויקטים נוספים), פרויקטי גבולות ועוד. המכרזים מפורסמים על ידי אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון והכוונה היא להוציא אותם בתוך חודשים ספורים. מדובר בעשרות מכרזים בהיקפים של עשרות ומאות מיליוני שקלים כל אחד, שנמצאים בשלבי הכנה מתקדמים לקראת פרסום.

 

 

 

פינוי בסיס צריפין (ארכיון) פינוי בסיס צריפין (ארכיון) צילום: משרד הביטחון

 

 

 

לפי משרד הביטחון, עד סוף 2017 צפויים להתפרסם למעלה מ-10 מכרזי ענק, כך למשל מכרזים שהיקפם גדול מ-100 מיליון שקל הם: מחנה עמוס ליד עפולה- גדוד הובלה, בה"ד 16 שעובר לפיקוד העורף במחנה רחבעם, ובניה מחדש של בסיס ג'וליס. במכרזים בהיקף של מעל 200 מיליון שקל מדובר על עבודות מוקדמות לקליטת מרה"ס צפוני - נטפים, קריה משפטית וכלא מרכזי 'נווה צוות' בבית ליד, ומחנה שורה ליד רמלה. בסך הכל מדובר על בינוי של כ-2 מיליון מ"ר המחולקים למיליון עבור מעבר צה"ל לנגב ועוד מיליון במהלך של שיווק והעתקת מחנות. כאמור, חלק מהמכרזים יתפרסמו עבור פינוי של אלפי דונמים במרכז הארץ והסרת המגבלות התכנוניות.

 

 

במקביל במאגר משרד הביטחון רשומים כיום כ-120 חברות קבלניות בסיווג 100 (בנייה) בהיקף כספי ג'5 (היקף כספי בלתי מוגבל להתמודדות במכרזים ולזכייה בהם) וכ-100 חברות קבלניות בסיווג 200 (כבישים, תשתיות והפיתוח) בהיקף כספי ג'5. במטרה לעודד קבלנים נוספים להתמודד במכרזי משרד הביטחון ומתוך כוונה להרחיב את כמות הקבלנים הזוכים במכרזים, יקיים אגף ההנדסה והבינוי כנס קבלנים שבו ישתתפו נציגים בכירים מהתאחדות בוני הארץ.

 

ארז כהן, סמנכ"ל וראש אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון, אמר כי "תנופת הבנייה וההתחדשות שאליה אנו נערכים, היא בסדר גודל לאומי. פרויקטים במיליארדי שקל ייצאו לדרך בשנה הקרובה ברחבי מדינת ישראל, בדגש על הפריפריה בדרום ובצפון, ואנחנו זקוקים לכמה שיותר חברות בנייה על מנת שנוכל לעמוד במשימה שהוטלה עלינו. מעבר לחשיבות הפרויקטים עבור צה"ל ומערכת הביטחון, מדובר בהזדמנות כלכלית של ממש למשק הישראלי ולתעסוקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x