$
חדשות נדל"ן

הופקדה תוכנית לבניית 1,900 יח"ד בבני ברק

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור הפקידה תוכנית להוספת דירות בעיר באמצעות שינוי הייעוד של שטחים בחלקה הצפוני המאושרים לתעסוקה. יו"ר הותמ"ל: "מענה למחסור חמור בהיצע דירות, לצד בניית שטחי מסחר ותעסוקה שיתרמו לאיתנות הכלכלית של העיר"

ענת דניאלי 15:4512.07.17

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה היום (ד') על הפקדתה של תוכנית בני ברק המקודמת ע"י רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שתוסיף 1,900 דירות לעיר.

 

מדובר בתוכנית לאזור מגורים חדש בעיר, במקום המיועד לתעסוקה על פי תוכנית מאושרת, וזאת בשל המחסור החמור ביח"ד הקיים בעיר, שהינה אחת הערים הצפופות בישראל. התוכנית מצויה בשטח שמצפון לשטח העירוני הבנוי של בני ברק ולדרך אם המושבות, מזרחית לכביש 4, דרומית לנחל הירקון, ומזרחית לגשר הרלינג.

 

הדמיית תוכנית הבנייה בבני ברק הדמיית תוכנית הבנייה בבני ברק הדמיה: רשות מקרקעי ישראל

 

 

מרמ"י נמסר כי התוכנית קודמה בשיתוף פעולה מול עיריית בני ברק והיא מתאימה לצרכי המגזר מגיבוש הפרוגרמה לשטחי ציבור, התאמת הגובה הנדרש, התאמת גודל הדירות וחזית הבניינים.

 

לצד מגורים, מציעה התוכנית שטחי תעסוקה ומסחר. כמו כן, פתרונות שונים להתמודדות עם ריבוי התשתיות בתא שטח זה. לאור זאת שמדובר בתוכנית מרכזית לאוכלוסייה החרדית במרכז הארץ. שטחי המגורים, התעסוקה והמסחר נמצאים בסמיכות לתחנות רכבת (בני ברק והקו האדום).

 

עוד ציינו מרמ"י כי בחלק הצפוני הגובל בפארק הירקון. גובה הבינוי של מבני הציבור במרכז השכונה ובצפונה הינו חמש קומות. שטחי המגורים, התעסוקה והמסחר נמצאים בסמיכות לתחנות רכבת. גודל יח"ד ממוצע בתוכנית יעמוד על 90 מ"ר, כאשר 20% מיחידות הדיור המוצעות הן יחידות דיור קטנות. מתווה הבינוי בתוכנית נועד לייצר חיבורים תנועתיים ומעברים ירוקים על מנת להבטיח רצף בין השטח העירוני הבנוי מדרום אל פארק הירקון בצפון. יצירת הרצף כוללת הקמת גשר וקירוי חלקי של דרך 491 ומסילת הברזל.

 

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל ציין כי "מדובר בתוכנית בלב אזור הביקוש המאפשרת מתן מענה לאוכלוסייה החרדית המבקשת לשפר דיור, או לאוכלוסייה חדשה המבקשת להשתכן בעיר. התוכנית מותאמת לצרכי המגזר והעיר וזכתה לשיתוף פעולה מבורך ותמיכה גדולה מראש העיר בני ברק".

 

ערן ניצן, סגן הממונה על התקציבים באוצר ויו"ר הותמ"ל ציין כי "מדובר בתוכנית מרכזית וחשובה לאוכלוסייה החרדית במרכז הארץ. העיר בני ברק הינה אחת מהערים הצפופות בארץ, אשר סובלת ממחסור חמור בהיצע דירות. התוכנית שאושרה להפקדה היום נועדה לתת מענה למצוקה זו, יחד עם בניית שטחי מסחר ותעסוקה שיתרמו לאיתנות הכלכלית של העיר".

 

גילי טסלר, מנהלת התכנון מרחב עסקי תל אביב "זהו אתגר לתכנן בעיר חרדית במחוז תל אביב. העיר סובלת ממצוקת דיור חריפה. להערכתי השכלנו ביחד עם עיריית בני ברק לייצר תבנית ראויה לשכונה חדשה בה יסופקו כל צרכי הציבור עבור התושבים ועוד. ייחודה בין השאר ביצירת קשרים חזקים לפארק הירקון".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x