$
חדשות נדל

דלית זילבר מונתה למנהלת מנהל התכנון

זילבר תחליף את שירה ברנד, שמונתה בנובמבר 2016 לממלאת מקום, לאחר שבינת שוורץ המנהלת הקודמת הודיעה על עזיבתה

אמיתי גזית 19:1802.07.17

דלית זילבר נבחרה היום למנהלת מנהל התכנון. זילבר תחליף את שירה ברנד, שמונתה בנובמבר 2016 לממלאת מקום, לאחר שבינת שוורץ המנהלת הקודמת הודיעה על עזיבתה במפתיע 8 חודשים לפני סוף כהונתה ובניגוד לבקשת שר האוצר משה כחלון, בעקבות מאבק משפטי שניהלה נגדה עמותת אדם טבע ודין.

 

זילבר שימשה יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, ובשנה האחרונה כיהנה במקביל גם כיו"ר הוועדה המחוזית תל אביב עד שבאפריל מונתה מתכננת מחוז מרכז עד אז - דניאלה פוסק - ליו"ר הוועדה המחוזית תל אביב.

 

דלית זילבר ראש מנהל התכנון דלית זילבר ראש מנהל התכנון צילום: שלומי כהן

 

 

ב-8 החודשים האחרונים פועלת ועדת איתור, שבראשה יו"ר מטה הדיור במשרד האוצר אביגדור יצחקי. בין המתחרים הבולטים בזילבר היה אדריכל דיויד סקוט, בעבר מהנדס העיר הרצליה ובשנים האחרונות סמנכ"ל תכנון באפריקה ישראל מגורים.

 

זילבר בעלת תואר שני בתכנון ערים מטעם הטכניון. שימשה מתכננת מחוז ירושלים, תפקיד אותו מליאה גם בינת שוורץ אותה היא מחליפה בראש מנהל התכנון. בהמשך מונתה זילבר ליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה וממונה על מחוז ירושלים כאשר מנהל התכנון היה שייך למשרד הפנים. תפקיד הממונה על המחוז פוצל מתפקידה כאשר מנהל התכנון עבר למשרד האוצר, משום שהממונים על המחוזות נבחרים על ידי משרד הפנים. מאז זילבר משמשת רק יו"ר הועדה המחוזית לתכנון ובנייה ירושלים, וכאמור בשנה האחרונה שימשה גם ממלאת מקום ליו"ר הועדה המחוזית תל אביב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x