$
חדשות נדל

שירות חדש לעורכי דין ברשת: אישור מס לרישום עסקה בטאבו

השירות החדש מאפשר לעו"ד המייצג בעסקה, להיכנס לאתר האינטרנט של הרשות לאחר השלמת הטיפול בשומה, ולהוציא מיידית אישור לרישום העסקה

ענת דניאלי 13:0302.07.17

רשות המסים השיקה היום שירות חדש: עורכי דין יוכלו מעתה להוציא באמצעות האינטרנט את אישור המס לצורך רישום עסקה בטאבו וזאת ללא הצורך להגיע למשרדי מיסוי מקרקעין או להמתין לקבלת האישור בדואר.

 

עד היום, לאחר שעובדי מיסוי מקרקעין סיימו לטפל בשומה שהוגשה בגין עסקת נדל"ן, נדרשו עורכי הדין להמתין מספר שבועות עד לקבלת האישורים לרישום העסקה בפנקסי רישום המקרקעין (טאבו) באמצעות הדואר, או, לחילופין להגיע פיזית למשרד מיסוי המקרקעין הרלוונטי ולקבל את האישור באופן ידני.

 

התהליך האמור היווה גורם מעכב בהשלמת רישום עסקאות נדל"ן בפנקסי רישום המקרקעין, היקשה על הציבור וכן הציב את מדינת ישראל במקום נמוך במדד רישום עסקאות נדל"ן הנערכת ע"י הבנק העולמי (doing business).

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

השירות החדש מאפשר לעורך הדין המייצג בעסקה להיכנס למערכת המייצגים הממוקמת באתר האינטרנט של רשות המסים ולהוציא מיד לאחר השלמת הטיפול בשומה, אישור לרישום העסקה בפנקס רישום המקרקעין זאת מהמחשב במשרדו. אפשרות זאת חוסכת את ההמתנה לקבלת האישורים בדואר ואת הפניה הפיזית למשרדי מיסוי מקרקעין.

 

במקביל ועל מנת לייעל את השירות האמור, במקרה שבו קיימת בעיה עם הוצאת האישור (חוסר בנתונים, נתונים שגויים וכיוצ"ב), יכול עורך הדין ליצור קשר באמצעות המערכת עם מוקד התמיכה הארצי של מיסוי מקרקעין, אשר יפעל לשם תיקון הבעיה באופן מידי ויאפשר הוצאת האישורים.

 

מרשות המסים הוסיפו כי חידוש נוסף בשירות במיסוי מקרקעין, החל מהימים האחרונים, יכול עורך הדין המייצג בעסקת נדל"ן להזין את כתובת הדואר האלקטרוני שלו למערכת המייצגים של מיסוי מקרקעין ולאחר שייתן את הסכמתו הרי שכלל ההודעות הנוגעות לשומות שבטיפולו ישלחו אליו גם באמצעות הדואר האלקטרוני, שירות שיחסוך זמן המתנה ויאפשר טיפול מהיר בעסקאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x