$
נדל"ן עולמי

בתוך חודש עוקלה דירה שנייה ב"בניין המיליארדרים" בניו יורק

דירת היוקרה במגדל One57, היא פנטהאוז בשטח של 580 מ"ר המתפרס על פני כל הקומה ה-79. הדירה נרכשה לפני 3 שנים ב-51 מיליון דולר והבעלים, סוחר נפט ניגרי, לא עמד בתשלום המשכנתא והתחזוקה. דירה נוספת עוקלה לפני כשבועיים

שירות כלכליסט 14:4727.06.17

דירת יוקרה במגדל One57 היוקרתי במנהטן תוצע למכירה פומבית לאחר שעוקלה. זו הפעם השנייה בתוך חודש שנכס במגדל - שנחשב לחלק מ"שדרת המיליארדרים" וכולל את הדירה הראשונה במנהטן שנרכשה ב-100 מיליון דולר - מעוקל לאחר שהבעלים לא עמד בתשלומי המשכנתאות. זה צפוי להיות עיקול נכס המגורים הגדול ביותר בהיסטוריה של מנהטן.

 

 

מדובר בפנטהאוז בשטח של 580 מ"ר המתפרס על פני כל הקומה ה-79. היא מדורגת 8 ברשימת הדירות היקרות ביותר במגדל. חברת מחקר הנדל"ן PropertyShark מסרה כי היא תוצע למכירה פומבית ב-19 ביולי.

 

בעלת הדירה היא חברת קש שרכשה את הדירה בדצמבר 2014 תמורת כ-51 מיליון דולר. בספטמבר 2015 הוציאה החברה משכנתא בגובה 35.3 מיליון דולר מ- Banque Havilland בלוקסמבורג. התשלום המלא של ההלוואה נקבעה לשנה לאחר מכן. אולם, המלווים לא עמדו בתשלום, וכעת הבנק הלוקסמבורגי מארגן מכירה כדי להשיב לעצמו את הכספים כולל ריבית.

 

מגדל  One57 מגדל One57 צילום: portzamparc.com

 

 

"זה ככל הנראה העיקול היקר ביותר שראינו אי פעם בפרויקט יוקרה", אמרה דונה אולשן, נשיאת סוכנות הנדל"ן למגורי יוקרה אולשן ריאלטי. "אני לא שמעתי על עיקול גדול יותר".

 

ב"ניו יורק פוסט" דיווחו כי הקונה מאחורי הדירה הוא סוחר נפט ניגרי בשם קולוולה "קולה" אלוקו, שנחשב ידיד של מפורסמים כמו ג'יי.זי, ביונסה וליאונרדו דיקפריו.

 

מעבר לכך שלא עמד בתשלומי המשכנתא, אלוקו גם לא שילם את תשלומי התחזוקה ומסים הקשורים לנכס. הצרות הכלכליות שלו לא תחומות בגבולות ארצות הברית, והוא מתחמק מהרשויות בניגריה, שבפברואר הקפיאו את הנכסים שלו כחלק מחקירה בחשד להלבנת הון.

  

הדירה הזו מצטרפת כאמור לדירה נוספת במגדל בקומה ה-56, שב-14 ביוני הוצעה למכירה לאחר שעוקלה מהבעלים. דירה זו נרכשה ביולי 2015 תמורת 21.4 מיליון דולר. "זה מראה שמינוף גבוה מדי הוא כנראה לא החלטה נבונה", אמרה אנה לפורטה, דוברת חברת הנדל"ן אקסטל שבנתה את המגדל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x