$
עולם

מתחת לאף של בלווטניק: הבית הכי יקר במנהטן נמכר ב-79.5 מיליון דולר

בעל השליטה בכלל תעשיות תובע את מוכר הנכס בטענה שהבטיח לו בלחיצת יד כי ימכור לו את הבית. "דייוויד ווילדנשטיין נהג שלא בתום לב בעסקת מכירת הבית"

שירות כלכליסט 13:0406.04.17

האם לן בלווטניק היה אמור להיות הרוכש של הבית הכי יקר במנהטן שנמכר היום (ה') בתמורה ל-79.5 מיליון דולר? כך לפחות טוען בלווטניק, המחזיק בעסקים בישראל.

  

 

בלווטניק, בעל השליטה בכלל תעשיות, תובע את משפחת ווילדנשטיין, בטענה כי היורש לאימפריית עסקי האמנות, דיוויד ווילדנשטיין, חזר בו מהסכם ג'נטלמני למכירת הנכס שנחשב לאחד מהמשובחים ביותר באפר איסט סייד. בתביעה לבית המשפט במנהטן, טוען בלווטניק כי "לחץ יד" עם ווילדנשטיין לגבי הסכם לרכישת הבית תמורת 79 מיליון דולר. בלווטניק טען בתביעה כי ווילדנשטיין חזר בו מהעסקה - כך לפי דיווחים ב"ניו יורק פוסט". על פי מסמכי בית המשפט, מאשים בלווטניק את ווילדנשטיין בשימוש לרעה בהצעת המחיר שנתן לו כדי לקבל מחיר טוב יותר עבור הנכס.

 

לן בלווטניק על רקע הבית המדובר לן בלווטניק על רקע הבית המדובר צילום: ויקימדיה

 

"דייוויד ווילדנשטיין נהג שלא בתום לב כשייצג באופן מטעה את יכולתו לממש את העסקה, וזאת על מנת לפעול באנוכיות לטובת האינטרסים האישיים שלו", אמר דובר מטעם בלווטניק. על פי כתב התביעה העסקה בין השניים קרסה כשווילנדשטיין ניסה לדחות את תאריך המכירה למרץ השנה. לאחר מכן טען כי "אין לו הסמכות למכור את הנכס ועליו לקבל את הסכמת הדירקטוריון".

 

בלווטניק, שקבע שיא חדש בשנה שעברה כששילם 77.5 מיליון דולר עבור דירתו של וודי ג'ונסון, תובע מווילדנשטיין למכור לו את הנכס כפי שסוכם או לשלם לו פיצויים על סך 10 מיליון דולר.

 

הבית, ששטחו כ-1,905 מ"ר היה שייך כאמור למשפחת ווילדנשטיין, סוחרי אומנות מיליארדרים המחזיקים בגלריה במקום מזה למעלה מ-80 שנה. את הבית היתה המשפחה אמורה למכור ב-2014 לממשלת קטאר, שייעדה את הנכס לשימוש הקונסול שלה בניו יורק, אולם הקונים ביטלו את הרכישה יום לפני הסגירה והמשפחה העמידה את הנכס למכירה שוב.

 

ב-2004 עלה בלווטניק לכותרות העיתונים בלונדון, לאחר שרכש בית מפואר בקנסיגטון ב-100 מיליון דולר. הבית נבנה ב-1854 ומונה 10 חדרים לצד תשעה חדרי אמבטיה. ב-2007 המשיך את מסע הקניות הנדל"ני עם רכישת ביתו של אדגר ברונפמן ברחוב 64 במנהטן ב-50 מיליון דולר.

 

עד היום, השיא הקודם למכירת בית כלשהו במנהטן עמד על כ-53 מיליון דולר ב-2006.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x