$
חדשות נדל"ן

משרד הבינוי פתח אגף לענייני חרדים: "קורת גג אינה פריבילגיה"

האגף החל לפעול בחודש האחרון; ברקע: התחזית שלפיה בתוך שני עשורים יידרשו 200 אלף יחידות דיור עבור המגזר החרדי

ענת דניאלי 15:1926.06.17

במשרד הבינוי החל לפעול אגף לענייני חרדים, שהוקם בהנחיית השר יואב גלנט. הוא נימק את המהלך בתחזית שלפיה בתוך שני עשורים יידרשו 200 אלף יחידות דיור עבור המגזר החרדי.

 

 

 

 

באוגוסט 2016 החליטה הממשלה כי בשנים 2016-2018 יתוכננו וישווקו 34.5 אלף יחידות דיור לחרדים.

 

עוד הוחלט, כי תינתן התייחסות לשכונות חרדיות במסגרת הסכמי הגג והפיתוח הנחתמים בשיתוף הרשויות המקומיות, בערים בהן שיעור החרדים נאמד בפחות מ-15%, וכי יוקמו שני יישובים חרדיים חדשים - בצפון הארץ ובדרומה.

 

העיר החרדית ביתר עילית העיר החרדית ביתר עילית צילום: אלכס קולומויסקי

 

 

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי האגף החדש לענייני חרדים הוקדם כדי ליישם יעדים אלה ובמטרה לממש פתרונות למצוקת הדיור הקיימת. האגף החל לפעול ביוני, בכפוף למנהל מחלקת אוכלוסיות ומרקם ותיק, יוסי חדד, ובראשו עומדת אילנית אלפי.

 

 

כמו כן, משרד הבינוי והשיכון, בשיתוף המכון החרדי למחקרי מדיניות, ערכו מחקר שבחן את צרכי הקהילה החרדית עד לשנת 2035. לפי הנתונים, בתוך שני עשורים האוכלוסייה החרדית תכפיל את עצמה, ל-1.9 מיליון נפש - 17% מהאוכלוסייה (לעומת 11.5% כיום).

 

 

יואב גלנט יואב גלנט צילום: עמית שעל

 

 

 

גלנט אמר כי "קורת גג אינה פריבילגיה, אלא צורך קיומי בסיסי לכל אזרח במדינת ישראל. האוכלוסייה החרדית היא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית, ומחובתנו להבטיח כי גם אוכלוסייה זו תזכה לפתרונות דיור בני-השגה, התואמים ומתוכננים על פי אורח החיים החרדי".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x