$
חדשות נדל"ן

רוכשי קרקע חקלאית: "אייזנברג גרופּ הטעתה אותנו"

עשרות רוכשי קרקעות במושב פדיה טוענים שהחברה בבעלות שמעון אייזנברג הבטיחה שהן יופשרו בקרוב לבנייה, אולם התברר שהדבר לא צפוי בעשורים הקרובים

דותן לוי 08:2122.06.17

54 רוכשי קרקעות חקלאיות במושב פדיה בשפלה טוענים שחברה בבעלות שמעון אייזנברג, רילטי אקזקיוטיב, שמכרה להם את הקרקע הציגה להם מצגי שווא שלפיהם הקרקעות יופשרו לבנייה בעשור הקרוב, אך בהמשך גילו שאי אפשר יהיה לממש את הקרקע בעשורים הקרובים. הם הגישו בשבוע שעבר תביעה בסך 7.2 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי מרכז. 

על פי כתב התביעה, ב־2011 יצאה חברת אייזנברג גרופּ במסע פרסום לשיווק כ־40 מגרשים של כ־470 מ”ר בקרקע חקלאית בתחומי פדיה. הקרקעות הוצגו כאטרקטיביות במיוחד בשל הערכת החברה שאפשר יהיה לשנות את ייעודן למגורים בתוך שנים ספורות. מגרש נמכר ב־120 אלף שקל כשלפי כתב התביעה החברה טענה שהמחיר יזנק למיליון שקל, ושהיא עצמה רכשה חלקות במקום.

 

אולם לטענת הרוכשים, בניגוד להבטחות שהפרויקט יקודם באופן מיידי, בפגישות עם נציגי החברה לאחר הרכישה התברר שיש לרתום תחילה את ועד המושב למהלך וב־2013 הודיעו נציגי החברה, שבמושב מבקשים לראות את התוכנית בטרם יחליטו אם לתמוך בה.

 

הקרקע החקלאית במושב פדיה. במקום דירה תוכלו לגדל מלפפונים הקרקע החקלאית במושב פדיה. במקום דירה תוכלו לגדל מלפפונים צילום: ענר גרין

 

אולם כאשר הרוכשים שכרו אדריכלית שתבחן את הקרקע, התברר שהשטח שקנו לא נמצא במתחם שהוקצה למושב בתוכנית המתאר המחוזית אלא באזור המיועד לשימור לדורות כאזור בעל אופי כפרי פתוח שבו קיימת מניעה לאשר תוכניות לשינוי ייעוד למגורים. הוסבר להם, שכל תוכנית לשינוי ייעוד תידחה על הסף, והשטח הכולל שהם מחזיקים קטן מדי כדי לשנות זאת. עוד נטען בכתב התביעה, שאייזנברג גרופּ רכשה רק חלק קטן בקרקע, בתשלום מזערי.

 

התביעה שהוגשה באמצעות עו”ד ארנון גרפי מופנית גם נגד משרד עורכי הדין נשיץ, ברנדס, אמיר, שהובא על ידי אייזנברג לייצג את הרוכשים בפרויקט, נגד קבוצת אייזנברג נדל”ן ששיווקה את הפרויקט, נגד שמעון אייזנברג עצמו ונגד ארבעת בעלי הקרקע.

 

זו אינה הפעם הראשונה שקבוצת אייזנברג נתבעת בטענה שהציגה מצג שווא. היא נתבעת במקביל על מכירת קרקע בהוד השרון בטענה שהיא שמיועדת לפארק לאומי. מקרה אחר, בכפר הס, הסתיים בפיצוי לרוכשים שסוכם בבוררות חסויה.

 

משמעון אייזנברג נמסר: "מדובר בתביעה חסרת בסיס מצד קבוצת תובעים שאורגנה על ידי בעלי אינטרסים ברורים ופסולים. לא היתה כל מרמה ולא ניסיון למרמה. הקרקע שווקה בגילוי מלא של מצבה המשפטי והתכנוני. אין לנו ספק שגם תביעה זו תידחה". ממשרד נשיץ, ברנדס, אמיר נמסר: "התביעה כלפינו משוללת כל יסוד ונגיב בבית המשפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x