שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

מהיום תוכלו לדעת כמה עולה הדירה של השכן

משרד האוצר והמרכז למיפוי ישראל השיקו אתר נתונים חדש שמספק מידע על שוק הנדל"ן בישראל, מרכז את כלל עסקאות הנדל"ן שבוצעו ומאפשר את איתורם על גבי מפה

דותן לוי 12:0114.06.17
משרד האוצר והמרכז למיפוי ישראל השיקו את אתר הנתונים החדש המאפשר מידע על שוק הנדל"ן בישראל: עסקאות ונכסים בצורה נגישה ויעילה. מדובר באתר שישמש אלטרנטיבה לאתר רשות המסים אשר מספק גם הוא נתונים על ענף הנדל"ן אך הוא מסורבל ולא ידידותי לשימוש הציבור הרחב.

האתר החדש לעומת זאת מזכיר במראהו את אתר חברת מדלן הפרטית, ומספק את הנתונים בצורה טובה ובחלוקה לשכונות מגורים. כמו כן ניתן לאתר כל נכס על גבי מפה הכוללת גם גוש וחלקה. הוא מאפשר לאתר את הנכס או העסקה המבוקשים על ידי הזנה של הרחוב ומספרו או גוש וחלקה. בנוסף, האתר מספק נתונים על מספר העסקאות בעיר או היישוב, על נכסים נוספים שניתן לרכוש באותו הסכום גם בישובים אחרים וכן על היסטוריית המכירות של הנכס. כמקובל כיום, האתר נגיש גם במכשירי טלפון וטאבלטים למינהם.

אתר הנדל"ן הממשלתי אתר הנדל"ן הממשלתי

 

לפי מקימי האתר, העסקאות והנכסים שמפורסמים באתר עברו תהליך של טיוב, תקנון וסינון, מתוך מסדי הנתונים השונים של משרדי הממשלה העוסקים בתחום הנדל"ן.

 

האתר הוקם בהמשך להחלטת ממשלה 374 שהתקבלה במהלך שנת 2013 שתכליתה היה "שיפור מסד הנתונים הממשלתי אודות שוק הנדל"ן" לאחר קבלת ההחלטה הוקמה ועדת היגוי שבראשה עמד הממונה על התקציבים באוצר והמטרה חולקה למספר משימות שבהם: הנגשת המידע לאחר טיוב לציבור הרחב, איחוד כל מסדי הנתונים באתר אחד, פיתוח כלים לתצוגות וניתוח המידע, ופיתוח מדדים חדשים שיסייעו להבנת הענף.

 

הצורך בנתונים נגישים לציבור נכתב בהרחבה בעבר על ידי השמאי הממשלתי בדוח שפרסם שבו התייחס לנתונים הלקויים אשר נמצאים בידי הציבור ואף העריך את המידע החסר בנזק כלכלי שנגרם לציבור מידי שנה בהיקף של 55 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x