$
חדשות נדל"ן

הבקשה נדחתה: תוכנית הבנייה בפי גלילות ממשיכה

בית המשפט המחוזי דחה היום בקשה של פי גלילות למנוע דיון שיתקיים מחר ויעסוק בתוכנית לבניית 9,800 דירות, מרכז תחבורה ו-700 אלף מ"ר שטחי תעסוקה במתחם. חברת פי גלילות טוענת כי רשות מקרקעי ישראל פועלת בניגוד להסכם

אמיתי גזית 18:3221.05.17

בית המשפט המחוזי דחה היום (א') בקשה של חברת פי גלילות למנוע דיון בתוכנית ענקית לבניית 9,800 דירות, מרכז תחבורה, וכ-700 אלף מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה במתחם גלילות.

 

חברת פי גלילות טוענת כי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) פועלת בניגוד להסכם שנחתם עימה ב-2002 לצורך פינוי המיכלים לאחסון דלקים ששכנו במתחם. לפי ההסכם, התוכנית תקודם תוך היוועצות עימה במסגרת ועדת היגוי משותפת לה ולרמ"י.

 

השופטת רחל ברקאי דחתה את הבקשה, משום שרמ"י הודיעה כי הדיון שייערך מחר הוא ראשון מתוך שניים, ולא יתקבלו בו החלטות. עם זאת, ברקאי המליצה לצדדים לקדם את התוכנית תוך שיתוף פעולה "ברוח ההסכמה שגובשה ביניהם בשנת 2002".

מתחם פי גלילות מתחם פי גלילות

 

חברת פי גלילות חולשת על שטח של 164 דונם מתוך 1,866 דונם שהתוכנית כוללת. 50% ממניותיה של פי גלילות בבעלות המדינה, שמעורבת בניהול החברה באמצעות 3 דירקטורים מטעמה. 50% האחרים היו שייכים בעבר לחברות הדלק, אך נמכרו במרוצת השנים לחברות נדל"ן.

 

רמ"י חילקה את המתחם כולו ל-3 מתחמי משנה שמתוכננים בנפרד. במתחם המרכזי מתוכננות 4,600 דירות, בצפוני 2,770, ובדרומי 1,700 בלבד. הטענה של פי גלילות היא כי רמ"י קיפחה אותה משום שהשאירה את רוב השטח של פי גלילות במתחם הצפוני. לטענתה, רמ"י מבקשת לקדם את תכנון המתחם המרכזי בותמ"ל (ועדה לתכנון מתחמים מועדפים לדיור), ועדה מרובת סמכויות המאפשרת לזרז את הליכי התכנון. תנאי הסף לקבלת תוכנית בותמ"ל הוא כי לפחות 80% מהקרקעות בה בבעלות המדינה. על פי העתירה, גבולות המתחם המרכזי שורטטו כך שיכללו כמה שיותר שטחים בבעלות מדינה ויאפשרו את קידמו בותמ"ל. סימון הגבולות הזה פגע בזכויות הבניה שתקבל פי גלילות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x