• תפריט
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

כחלון מסכל לגלנט את מינוי ברטוב ליו"ר חברת עמידר

המתיחות בין שר האוצר לשר הבינוי והשיכון מתחדשת: כחלון בולם את מינויו של איתמר ברטוב, המועמד של גלנט ליו"ר עמידר הבא

ענת דניאלי ואביב גוטר 08:1518.05.17

מתיחות חדשה בין שר האוצר משה כחלון לשר הבינוי והשיכון יואב גלנט. ל"כלכליסט" נודע כי שר האוצר בולם את מינויו של איתמר ברטוב ליו"ר חברת עמידר — מינוי שגלנט מנסה לקדם בימים אלו. על מנת למנות את ברטוב, גלנט זקוק לחתימתו של שר האוצר שכן עמידר היא חברה ממשלתית. יו"ר עמידר המכהן, יצחק לקס, צפוי לסיים את תפקידו בעוד כחודשיים.

איתמר ברטוב איתמר ברטוב צילום: ענבל מרמרי

 

 

ברטוב, עו"ד בהשכלתו כיהן עד לסוף 2015 כסמנכ"ל הרגולציה וראש מטה בסלקום. בעברו כיהן גם כסמנכ"ל השירות באל על ובמספר תפקידים במשרד התקשורת.

כיום ברטוב הוא נציגו של גלנט בדירקטוריון עמידר ושותף ברשת 'חומוס אליהו' שלה סניפים רבים ברחבי הארץ. ברטוב כנראה צפוי להסכים במידה ויוצע לו התפקיד, אך

הוא לא אישר את הפרטים.

יואב גלנט שר הבינוי והשיכון יואב גלנט שר הבינוי והשיכון צילום: ישראל יוסף

 

מאז מונה גלנט לשר הבינוי והשיכון פורסם מספר פעמים על מתיחות בין השניים בעקבות חילוקי דעות מקצועיים. בסבב האחרון גלנט סירב לבקשת כחלון לעזוב את תפקידו בתמורה לקבלת תיק הכלכלה. לבסוף מונה לתפקיד שר הכלכלה ח"כ אלי כהן. בחודשים האחרונים גברו ההערכות כי גלנט יעזוב בעתיד את מפלגת כולנו ויצטרף לליכוד. לאחרונה השתתף גלנט כאורח הכבוד בכנס פעילים בליכוד ובשלטון המקומי.

 

מלשכת שר הבינוי והשיכון נמסר כי "טרם התקבלה החלטה בנושא". יועצו הבכיר של שר האוצר והאחראי על נושא החברות הממשלתיות תום יונאי מסר כי "הנושא נמצא בטיפול".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x