$
חדשות נדל

ת"א: בניין בן 6 קומות יוקם במקום אחד הבניינים הראשונים באבן גבירול

חברת ינושבסקי זכתה במכרז לבניית הבניין במסגרת תמ"א 38/2 שבו יהיו 18 דירות. במסגרת ההסכם עם הדיירים צפוי כל דייר לקבל שתי דירות חדשות

דותן לוי 08:3827.04.17

אחד הבניינים הראשונים שנבנו ברחוב אבן גבירול בתל אביב ייהרס במסגרת תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה מחדש). 

 

הבניין, ברחוב אבן גבירול 56 בגדה המזרחית על פינת רחוב מאנה נבנה ב־1936 עוד בטרם נסללו הרחוב עצמו והמדרכות ועל כן הוא חורג מקו המתאר של יתר הבתים ברחוב ושטח המדרכה שם צר יותר. כיום בבניין שתי קומות מעל קומת קרקע ובסך הכל יש בו שש דירות. הדיירים המיוצגים על ידי עו"ד רן ברא"ז, שותף במשרד לוי טילר ושות', ערכו לאחרונה מכרז בין חברות יזמיות שבו השתתפו חברת לוינשטיין, קרן נדל"ן וחברת ינושבסקי, אשר נבחרה לבסוף ואדריכל הפרויקט הוא אדר סקר.

 

אחרי שהבית ההיסטורי ייהרס יוקם במקומו הבניין בן שש וחצי קומות (קומת קרקע ועוד 5.5 קומות) עם 18 דירות. קו החזית שלו יוסג לאחור ויתיישר עם יתר הבניינים ברחוב.

 

במסגרת ההסכם עם הדיירים צפוי כל דייר לקבל שתי דירות חדשות, וכן מחסן וחניה. כמו כן במסגרת ההסכם נקבע כי במידה שזכויות הבניה יאפשרו הרחבה של יותר מ־1,900 מ"ר הזכויות העודפות יתחלקו בין היזם לבין בעלי הדירות. מחירי הדירות באזור מתומחרים כיום בכ-50 אלף שקל למ"ר, כך שדירת 50 מ"ר צפויה לעלות כ־2.5 מיליון שקל. 

הבניין ברחוב אבן גבירול בת"א הבניין ברחוב אבן גבירול בת"א

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x