$
נדל"ן עולמי

המגדל הגבוה בדרום קוריאה נחנך ושבר שיאים עולמיים

המגדל בגובה 555 מטר, החמישי בגובהו בעולם, בעל המצפה בעל רצפת הזכוכית הגבוהה בעולם ומעלית דו קומתית העשויה מזכוכית, המטיסה את הנוסעים מקומת הקרקע ועד למצפה, שבקומה ה-121 בדקה אחת. צפו בתמונות

שירות כלכליסט 15:2224.04.17

לאחר שש שנות בנייה, מגדל "לוט וורלד טאואר" נחנך החודש בסיאול ומיד קבע שלושה שיאים חדשים.

 

המגדל, בגובה 555 מטר, אינו רק הגבוה בקוריאה הדרומית, והחמישי הגבוה בעולם - שלעומתו מתגמד בכמעט 300 מטרים בניין "ת'רי IFC טאואר", שהיה עד כה המגדל הגבוה בסיאול - משום שבמגדל לוט ישנו המצפה בעל רצפת הזכוכית הגבוהה בעולם – והוא עומד בגובה של 478 מטרים.

 

אולם, חרף כל אלו, המאפיין המרשים ביותר של המגדל הוא מעלית דו קומתית העשויה מזכוכית - ה"סקיי שאטל" - המטיסה את הנוסעים מקומת הקרקע ועד למצפה, שבקומה ה-121 בתוך דקה אחת, קרי במהירות של 10 מטרים בשנייה.

 צילום: Dezeen
 צילום: Dezeen
מרפסת התצפית מרפסת התצפית צילום: בלומברג

 

מגובה של כחצי קילומטר, בראש המגדל, המבקרים יכולים להתבונן בעיר העצומה המשתרעת עד לרכסי ההרים, ובעוד קומץ גורדי שחקים.

 

המעלית נבנתה על ידי "אוטיס אלווייטור קומפני" (Otis Elevator Company). היא מורכבת משני תאים המחוברים זה על גבי זה כך שהיא יכולה לעצור לנוסעים בקומות שונות בו-זמנית. גורדי שחקים נוספים בעלי מעליות דומות הם "קאנטון טאואר" בגואנגז'ו, מגדלי "פטרונאס" בקואלה לומפור, מגדל אייפל בפאריז ו"בורג' חליפה" בדובאי.

 

למעלית קיבולת נוסעים הכפולה ממעלית קונבנציונלית - כל תא יכול לשאת עד 52 נוסעים והיא עולה ישירות למצפה, וחולפת על פני קומות ביניים שבהן ניתן למצוא מתחמי שופינג, משרדים ואפילו מלון בדירוג 7 כוכבים.

 

"השתמשנו במעלית דו-קומתית משום שאנו צופים שקומת המצפה תהיה צפופה מאד בשעות מסוימת במהלך היום", אמר וויניקסוק צ'וי, ראש "לוט קורפוריישן" ל-CNN.

 

הנסיעה במעלית מעניקה תחושה של משחק וידאו - ישנם  15 מסכי OLED בתוך המעלית, המקרינים סיור וירטואלי של סיאול במהלך דקת הנסיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x