$
חדשות נדל

שיכון ובינוי ומטרופוליס יבנו 288 דירות חדשות בנאות אפקה בת"א

החברות מדווחות שכ-80% מהדיירים במתחם קהילת פאדובה כבר חתמו על ההסכמים מולן. בתוכנית - 128 דירות ישנות בשלושה בניינים משנות ה-70 ייהרסו ובמקומן ייבנו שמונה בנייני מגורים במתחם חדש

ענת דניאלי 13:3324.04.17

פרויקט ההתחדשות העירונית ברחוב קהילת פאדובה בשכונת נאות אפקה שבצפון תל אביב יוצא לדרך. החברות שיכון ובינוי ומטרופוליס מדווחות כי החתימו מעל ל-80% מבעלי הדירות במתחם הפרויקט המתוכנן וכעת הן מקדמות את התכנון והרישוי מול העירייה.

 

שתי החברות צפויות לבנות 288 דירות חדשות במקום 128 דירות ישנות שהיו פזורות בשלושה בניינים נבנו בתחילת שנות ה-70. במקום הבניינים הישנים ייבנו שמונה בניינים חדשים ומודרניים הכוללים 288 יחידות דיור במגוון גדלים. על תכנון המתחם החדש בצפון תל אביב הופקד משרד דב קורן אדריכלים.

 

הבניינים הישנים שייהרסו הם בני 4 קומות והחדשים שייבנו במקומם יהיו בגובה של 9 קומות. לרוב הדיירים הישנים יש דירות 3 חדרים, שתמורתן יקבלו דירות 4 חדרים. החניון התת-קרקעי יכלול על פי התוכנית מעל ל-300 חניות. השותפות בין שתי החברות היא מלאה מבחינת השקעה והכנסות.

מראה הבניינים מבחוץ. תמונת הדמיה מראה הבניינים מבחוץ. תמונת הדמיה הדמיה: אדר מיכל גרינבאום

 

הדמיה של השדרה המרכזית הדמיה של השדרה המרכזית הדמיה: אדר מיכל גרינבאום

 

על פי תוכנית המתאר העירונית של תל אביב, שכונת אפקה מיועדת לעבור התחדשות עירונית והיא צפויה לכלול כ-2,440 יחידות דיור, כאשר הפרויקט של מטרופוליס ושיכון ובינוי הוא מהגדולים בשכונה. תוכנית המתאר פועלת להגדיל את היצע הדירות בשכונה, אולם במקביל תנסה שלא לשנות את צביון השכונה, המאופיינת כפרבר עם גינות ירוקות ללא מגדלים, ובכך מתיישרת עם רצון דיירי השכונה.

 

לדברי תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, "המחסור בקרקעות זמינות לבנייה, בעיקר באזורי הביקוש הנחשקים במרכז הארץ, מביא אותנו לקדם פרויקטים לבניית דירות למגורים באזורי ביקוש אלה באמצעות פרויקטים של התחדשות עירונית. פרויקטים כאלה מאפשרים לדיירים הקיימים לקבל דירות המתכוננות בקפידה עם סטנדרט איכותי ומודרני בבניינים חדשים עם פיתוח סביבתי מוקפד היות ומודבר במתחם שלם של מספר בניינים, וגם מאפשר הכנסת אוכלוסייה חדשה עם משפחות צעירות למתחם ומאפשר ניצול מירבי של הקרקע הקיימת.

 

לדברי אודי בלום, מנכ"ל חברת מטרופוליס, "החתמת דיירים במספר בניינים במקביל ברחוב קהילת פאדובה, מאפשרת לנו להסתכל על האזור כמתחם אחד שלם ולתכנן אותו באופן יעיל ופונקציונלי יותר. תכנון מתחם שלם במקום בניין בודד, כמו שייעשה ברחוב קהילת פאדובה, זוכה לרוב לגיבוי של העירייה והדיירים, כיוון שכך ניתן להתגבר על מכשולים תכנוניים רבים יותר ולחדש תשתיות בהיקף נרחב יותר. במקרה הספציפי של קהילת פאדובה ייבנה מרתף חנייה תת-קרקעי אחד לכל הפרויקט, פיתוח המתחם ייבנה לאורך שדרת פיתוח ירוקה משותפת - והכול לשימוש ולנוחיות המשפחות שיתגוררו במקום".

 

הדיירים במתחם מיוצגים על ידי עורכי הדין אבי ארד וורד איתני ממשרד גולדפרב זליגמן, היועץ הכלכלי מטעם הדיירים הוא איציק אוליקר. מטרופוליס ושיכון ובינוי מיוצגים על ידי משרד מ. פירון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x