חדשות נדל"ן

נחתם הסכם גג לבניית 5,200 דירות באור יהודה

במסגרת ההסכם יוקמו שלוש שכונות חדשות, יבוצעו עבודות פיתוח באזור התעסוקה הדרומי של העיר וייבנה מנגנון ניקוז למניעת הצפות ושטפונות; בניגוד לטקס אתמול בבית שמש, נתניהו וכחלון לא ישבו זה לצד זה

אביב גוטר 19:1504.04.17
הממשלה ועיריית אור יהודה חתמו על הסכם במסגרתו ייבנו 5,200 יחידות דיור חדשות בעיר. בטקס חתימת ההסכם שנערך היום (ג') השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון יואב גלנט ומנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון.

 

במסגרת ההסכם יוקמו שלוש שכונות חדשות: שכונת פארק איילון בה ייבנו 1,870 יחידות דיור שישווקו ליזמים ולקבלנים החל מהשנה הבאה, שכונת פרדס בחיסכון בה ייבנו 2,350 יחידות דיור, חלקן כבר שווקו על ידי רשות מקרקעי ישראל לצד כ-64 מ"ר שטחי תעסוקה, ובשכונת פנקס על הפארק בה ייבנו 1,870 יחידות דיור לצד 800 אלף מ"ר לתעסוקה. כמו כן במסגרת ההסכם יבוצעו עבודות פיתוח באזור התעסוקה הדרומי בעיר, שם יוקמו כ-200 אלף מ"ר שטחי תעסוקה, וייבנה סביב העיר מנגנון ניקוז שיהווה פתרון למניעת הצפות ושטפונות.

 

גלנט קרא לכחלון ולנתניהו לעבוד ביחד

 

כחלון אמר היום בטקס כי ההסכם יזניק את אור יהודה, יכפיל את מספר התושבים וייצר אזורי תעסוקה חדשים. "ההסכם באור יהודה מצטרף להסכמים נוספים שייחתמו בחודשיים הקרובים לבניית עשרות אלפי יחידות בשדרות, בדימונה, במגדל העמק ובאשדוד". עוד ציין על הסכם קרוב בקרית אונו. לדבריו, "מה שמיוחד באור יהודה (הוא) שזה אזור ביקוש. הביקורת עלינו הייתה שאנחנו עובדים רק בפריפריה".
אור יהודה. 5,200 דירות חדשות אור יהודה. 5,200 דירות חדשות צילום: wikipedia

 

גלנט אמר כי "אור יהודה עוברת מהפכה מרשימה ורב שלבית, שמשרד הבינוי והשיכון מלווה מקרוב במשך שנים. מיישוב שהוקם על ידי ותיקי מעברות ואופיין במצב סוציו-אקונומי נמוך, ומהראשונות להשתתף בפרויקט שיקום שכונות, היא הפכה לעיר שמשקיעה בדיור לצעירים באמצעות פרויקט מחיר למשתכן ובמקביל משדרגת את העיר הוותיקה".

 

בין כחלון ונתניהו שוררת מתיחות רבה מאז סאגת התאגיד שהחריפה ביום חמישי האחרון לאחר שפורסם מתווה הפשרה בה תופרד חטיבת החדשות מתאגיד השידור הישראלי ובמקומה יוקם גוף חדשות חדש שיורכב ברובו מאנשי רשות השידור. עם זאת, השניים ישבו זה ליד זה בדומה לטקס הסכם הגג שנערך אתמול בבית שמש. גלנט קרא לשניהם לעבוד ביחד - "זה טוב לכולנו", אמר.

 

 

נתניהו וכחלון, היום נתניהו וכחלון, היום צילום: עמית שעל

 

נתניהו אמר כי "אני נרגש להיות פה. העיר עומדת בפני תנופה גדולה ותוספת של 5,000 יחידות דיור עם כל התשתיות הנלוות זו הזנקה גדולה מאוד. אנחנו משלבים ידיים לפתור את בעיית הדיור של מדינת ישראל".

 

ראשת עיריית אור יהודה, ליאת שוחט, מסרה כי לפחות 20% מהדירות החדשות שיוקמו בשכונות, יוקצו לזוגות צעירים תושבי העיר במסגרת מחיר למשתכן והדגישה כי יחידות הדיור החדשות שייבנו, יוקמו במקביל לשיקום העיר הוותיקה. "השכונות הוותיקות בעיר קודמות לכל", הוסיפה.

 

העיקרון המנחה של הסכמי הגג מקדם העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מבטיחים ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, ייקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x