• תפריט
חדשות נדל"ן

חיפה: פרויקט פינוי בינוי ראשון בשכונות החוף

הפרויקט יבוצע בשכונת קרית שפרינצק ובמתחם יציאת אירופה; 26 יח"ד יהרסו ויוקם מגדל שכולל 22 קומות ו-126 יח"ד חדשות

דותן לוי 18:2202.04.17
פרויקט ראשון של פינוי בינוי בשכונות המערביות של העיר חיפה (שכונות החוף) צפוי לצאת לדרך לאחר שקיבל היתר בניה. מדובר במתחם "יציאת אירופה" הכולל שני מבני רכבת ישנים (יציאת אירופה 4,6) אשר נמצאים בגבול הרחובות דרך צרפת מצפון, ורחוב הרב רפאל אנקואה מדרום. בשני המבנים 26 יחידות דיור קטנות בשטח ממוצע של כ-42 מ"ר ליחידה אשר יהרסו ובמקומם יוקם מגדל מגורים בן 22 קומות ו-126 יח"ד בשטח ממוצע של 90 מ"ר. מדובר ביחס גבוה של 1:4.8 אשר נגזר בין היתר מכך שמדובר בשכונה חלשה שמחירי הדירות בה נמוכים. היזם המבצע של הפרויקט הוא תאופיק מחמיד.

 

לפי העירייה האפשרות לבנות מגדל באזור זה מתאפשרת בזכות העובדה שהמגדל יבנה בצמוד לדופן ירוקה כך שלא תיווצר הסתרה של הנוף לבניינים אחרים. מתחם יציאת אירופה הוכרז על ידי הממשלה כמתחם התחדשות עירונית במסלול פינוי בינוי בדצמבר 2006 ואושר למתן תוקף על ידי הוועדה המחוזית בחודש מאי 2010 תוקף ההכרזה על התכנית הוארך על ידי הממשלה ל-6 שנים נוספות בשנת 2013.

 

המגדל שייבנה יכלול בין היתר חניון תת קרקעי ורחבה ציבורית שתכיל מתחמי ישיבה, התכנסות, משחק וגינון. בעיריית חיפה ציינו כי מדובר בפרויקט פינוי בינוי ראשון שיוצא לדרך בשכונות החוף הכוללות בין היתר את נווה דוד, שער עלייה, קריית שפרינצק, עין הים ,קריית אליעזר, בת גלים וקריית אליהו. כמו כן מדובר במתחם שלישי בסך הכל שנבנה בעיר במסגרת תוכנית פינוי בינוי, כאשר עד כה החלה בנייתם של פרויקטים ברחובות חביבה רייך בנווה שאנן וברחוב ברל כצנלסון. בשכונת קריית שפרינצק ישנו פרויקט נוסף שלו תוכנית מאושרת, אך הוא נמצא בשלבים מוקדמים של התאגדות התושבים וטרם נבחר לו יזם.

 

ראש העיר יונה יהב: "חיפה מובילה בתחום ההתחדשות העירונית. המהלכים אותם אנו מקדמים יחד עם משרד השיכון הובילו לכך כי מתחמים שלמים שנבנו בשנות החמישים ומבני רכבות שנמצאים במצב רעוע מוחלפים במבנים מודרניים. מדובר בתהליך בעל חשיבות לאומית שמתחולל בחיפה בזכות תכנון נכון וראייה כוללת אותה קידמה העירייה. בזכות כל אלה זוכים תושבי השכונות בדירות מרווחות ולשכונות הוותיקות מצטרפת אוכלוסייה צעירה וחדשה".

 

חיפה. פינוי בינוי ראשון בשכונות החוף חיפה. פינוי בינוי ראשון בשכונות החוף צילום: באדיבות עיריית חיפה

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x