$
חדשות נדל"ן

עוד שגרירות עוזבת את ת"א: שגרירות אלבניה תעבור למתחם הבורסה ברמת גן

השגרירות האלבנית חתמה על חוזה שכירות ל-5 שנים במשרדים ברחוב תובל 11; בשנה האחרונה עברה מת"א למתחם הבורסה ברמת גן גם שגרירות אירלנד

דותן לוי 22:1527.03.17

שגרירות אלבניה, עוזבת את ת"א ועוברת למתחם הבורסה ברמת גן, ובכך ממשיכה את המגמה שנמשכת בעשור האחרון של עזיבת מרכז ת"א לטובת אזורים בעלי נגישות תחבורתית טובה יותר ובחלק מהמקרים במחיר זול יותר.

 

אלבניה צפויה לפנות את משרדיה ברחוב פנקס בתל אביב לאחר כ-20 שנים ותעבור למשרדיה החדשים בבית לזרום הממוקם ברחוב תובל 11במתחם הבורסה. השגרירות שכרה שטח של כ- 160 מ"ר במחיר של 80 שקל למ"ר, לתקופה של כ- 5 שנים עם אופציה להארכה.

מתחם הבורסה ברמת גן מתחם הבורסה ברמת גן צילום: עמית מגל

 

 

כאמור, מדובר בתהליך מזדחל של שגרירויות שמעדיפות לוותר על מיקום מרכזי בלב ת"א לטובת אזורים הסמוכים לנתיבי איילון שבהם הנגישות התחבורתית טובה יותר. במתחם הבורסה פועלות כיום שגרירויות של מדינות רבות ובהן: אוסטריה, בלגיה, גאנה, דרום אפריקה, הולנד, השוק האירופי המשותף, ירדן, ליטא, פינלנד, שבדיה, קנדה וקניה, חוף השנהב ואירלנד.

 

את העסקה ליוותה אינטר ישראל יועצי נדל"ן, זרוע הפעילות המקומית של חברת Cushman & Wakefield הבינלאומית , אינטר ליוותה במהלך העשור האחרון כ- 15 מעברים של שגרירויות וקונסוליות, ביניהן של ממשלות אוסטרליה, קולומביה, דנמרק, שבדיה, הולנד, מרוקו, אוסטריה, ארצות הברית, ספרד, דרא"פ ועוד.

 

לדברי אדריאן בלומנטל שותף ומנהל באינטר ישראל יועצי נדל"ן, שגרירויות יבחרו בד"כ להתמקם במיקום מפותח מחד אך עם שיעורי צפיפות עירונית נמוכה יותר מה- Down Town הקלאסי. עוד מסביר בלומנטל, כי העברת שגרירות הינו תהליך מובנה ומורכב שמתחיל מבחירת המיקום, התאמה לצרכים בטחוניים, נגישות, והתמצאות בחוזים והסכמים בינלאומיים. התהליל עצמו יכול להימשך זמן רב של מספר חודשים עד שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x