שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
התחדשות עירונית

אור יהודה תקדם תוכניות בינוי בהיקף של 5,000 יחידות דיור בתחומה

בשבוע הבא ייחתם הסכם גג מול משרדי האוצר, הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, תמורת מיליארד וחצי שקל. במסגרת ההסכם ישודרגו גם התשתיות, מבני החינוך, מערכת הניקוז וייפתחו כניסות ויציאות חדשות לעיר

אביב גוטר 19:3226.03.17
אור יהודה צפויה לחתום בטקס רשמי בשבוע הבא על הסכם גג מול משרד האוצר, משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, תמורת מיליארד וחצי שקל, כשבתמורה תקדם העיר תכניות בינוי בהיקף של כ-5,000 יחידות דיור. כמו כן, ההסכם כולל למעלה ממיליון מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר.

 

במסגרת ההסכם, ישודרגו התשתיות בעיר הוותיקה ובפרויקטים רחבי היקף. כך לדוגמה ישודרגו כל מבני החינוך בעיר וכמעט כל תשתיות הכבישים, מערכת הניקוז תוחלף כליל, קו המתח הגבוה העובר בעיר ישוקע מתחת לקרקע, ייפתחו כניסות ויציאות חדשות לעיר וכן ייסלל כביש היקפי חדש. בנוסף, כל הפארקים בעיר ישופצו וייבנו חדשים במרבית השטחים הציבורים הפתוחים, כאשר על פי התוכנית שפרסמה העירייה ייבנה פארק חדש בצמוד לנחל איילון בגבולה הדרומי של העיר. במקביל צפויה העירייה להשתמש בכספים שיתקבלו לבניית בניין עירייה חדש, לשדרג את היכל התרבות ולבנות איצטדיון כדורגל.

 

ליאת שוחט ראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט ראש עיריית אור יהודה צילום: יח"צ

 

תוכנית הקמת השכונות החדשות תחל כבר בחודשים הקרובים כאשר רשות מקרקעי ישראל פרסמה מכרז שנקרא "פרדס בחיסכון" לבניית 1,140 יחידות דיור שעתיד להיסגר בחודש מאי הקרוב. שני מכרזים נוספים צפויים לצאת לדרך בחודשים הקרובים: אחד בסמוך ל"פרדס בחיסכון" כך שיכלול בסופו של 2,350 יחידות דיור לצד 64 אלף מ"ר שטחי תעסוקה בעיר. המכרז השני נקרא "פנקס על הפארק", הממוקם בסמוך לרמת פנקס הצמודה לעיר, שם צפויות להיבנות כ-1,870 יחידות דיור לצד פארק תעסוקה שיכלול 800 אלף מ"ר.

 

ליאת שוחט, ראשת העיר: "אני שמחה שהגענו לרגע הזה. הדרך לא הייתה פשוטה, אבל ההסכם הזה מוביל את העיר שלנו למקום שכל הזמן חלמנו להיות בו. ההסכם ייצר מציאות חדשה עבור כל אחד ואחד מהתושבים שלנו. אור יהודה עומדת בפני נקודת מפנה המשמעותית ביותר לעשרות השנים הקרובות. ב-4 באפריל ייחתם הסכם היסטורי עבור העיר שעתיד לשנות את פניה מקצה לקצה. העיר שלנו, אחרי תקופה חדשה יוצרת מציאות חדשה ולוקחת אחריות על עתידה. אנו הופכים להיות עצמאים לגורלנו ועתיד ילדנו נמצא תחת אחריותנו המלאה. התקציבים שיגיעו יעזרו לנו לשדרג פיזית את העיר הוותיקה ולקדם הקמת שכונות חדשות. זאת ועוד, היכולות הכלכליות שלנו יאפשרו לנו להשקיע כל מה שצריך כדי להפוך את השירותים בעיר הזו לשם דבר. מערכות החינוך, התרבות והפנאי יהפכו למובילות וחדשניות בתחומן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x