$
חדשות נדל"ן

אושר סופית: הטיסות משדה דב ימשכו עד פינוי המחנה הצבאי - ינואר 2019

בעקבות אישור החוק, טרמינל הנוסעים הוותיק יהרס וטרמינל זמני יוקם בשטח המחנה הצבאי; עורכי הדין של בעלי הקרקעות: "נתבע את המדינה על שימוש בקרקע משנת 2000"

אמיתי גזית 18:2422.03.17

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה שנייה ושלשית את הצעת החוק על פיה טיסות לאילת ימשכו עד ינואר 2019, מועד פינוי הבסיס הצבאי. בעקבות אישור החוק, טרמינל הנוסעים הוותיק יהרס וטרמינל זמני יוקם בשטח המחנה הצבאי.

 

החוק עוקף החלטה של בית המשפט העליון, וסיכום בין אלפי בעלי הקרקע במתחם שמיוצגים על ידי מנהלים שמינה בית המשפט, לבין המדינה.

 

על פי ההסכמות השדה אמור היה להתפנות באפריל השנה. במסגרת אותם סיכומים, בעלי הקרקע נתנו למדינה זכויות בנייה בשויי מוערך של 4 מיליארד שקל כדי שתקדם את תוכנית הבנייה במתחם.

 

המנהלים של מתחם הגוש הגדול, עורכי הדין משה ליפקה, אליהו מינקוביץ, רחל זכאי, גלית רוזובסקי וד"ר מיכאל שפטלר, מסרו בתגובה כי בעקבות אישור החוק הם פועלים "לבטל את ההסכמים שנחתמו עם המדינה ולהגיש תביעה לדמי שימוש רטרואקטיביים משנת 2000, תביעת דמי השימוש לבדה מוערכת ב-2.5 מיליארד שקל. בסופו של יום תג המחיר בגין הפרת ההסכם שבין המנהלים והמדינה, הפרה שהבשילה עם השלמת החקיקה הפסולה הזו יגיע לכ 6.5 מיליארד שקל".

שדה דב שדה דב צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x