$
חדשות נדל"ן

התוכנית להתחדשות עירונית ברמת השרון אושרה בוועדה המחוזית

התוכנית כוללת חיזוק מבנים ותוספת של 1,500 יחידות דיור עד לשנת 2022; התוכנית נקבעה לחמש שנים בהם יהיה מעקב על קצב הוצאת היתרי הבניה ובסיום התקופה יוחלט האם להאריך אותה

דותן לוי 13:0722.03.17

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה תוכנית מקיפה להתחדשות עירונית ברמת השרון הכוללת חיזוק מבנים ותוספת של 1,500 יחידות דיור עד שנת 2022. התוכנית מחלקת את העיר לתשעה מתחמי התחדשות עירונית: שדרות ביאליק וויצמן; רחובות סוקולוב ואוסישקין כולל אזורי המסחר; מזרח ודרום שכונת הדר; שכונות נווה רסקו, נווה מגן ומורשה; אזור מערב רמת השרון בדגש על רחובות צרים המתאפיינים במגבלות תנועה; בנייה רוויה במרקם הבנוי הקיים ואזורים הצמודים לצירי מסחר הכוללים בנייה רוויה נמוכה.

 

כמו כן, תוספת יחידות הדיור בתוכנית נקבעה בהמשך לבדיקה כלכלית ותחבורתית ותבוצע בהתאם למערכות התנועה, החנייה ושטחי הציבור, ובהתבסס על התפיסה האורבנית של העיר.

 

פינוי בינוי ברמת השרון פינוי בינוי ברמת השרון

 

מדובר בתוכנית שהינה יוזמה של הוועדה המקומית רמת השרון ונועדה לעודד את מימוש תמ"א 38 בעיר, גם כדי לחזק את המבנים לצורכי בטיחות וכן לשיפור חזיתות המבנים ופני העיר בכלל. התכנית מחייבת כי לכל יח"ד נוספת מתוקף תכנית זו יינתן פתרון חנייה בתחום המגרש. במידה והתנאים במגרש אינם מאפשרים תוספת מקומות חנייה תהיה רשאית הועדה המקומית להתנות מתן היתרי בנייה בהסדרתם של מקומות חניה במרחקים הקבועים בחוק.

 

כמו כן נקבע, כי במידה וגודל יחידת דיור יעלה על 90 מ"ר, ניתן יהיה להוסיף יחידות דיור נוספות בשיקול דעת מהנדס העיר, על מנת לייצר היקף יחידות דיור שיתאים גם לזוגות הצעירים. בנוסף מאפשרת התוכנית סגירת קומה מפולשת (סגירת קומת העמודים), הרחבת דירות (עד 25 מ"ר לדירה) ותוספת קומות, כל זאת בהתאם לאזור יעוד המגורים של מבקש ההיתר.

 

הוועדה קבעה כי התוכנית תהיה תקפה לחמש שנים מיום אישורה ובמהלך תקופה זו יהיה מעקב על קצב היתרי הבניה, כאשר בתום התקופה תחליט הוועדה המחוזית אם להאריך את תוקפה של התוכנית או לשנותה. התכנית נערכה על ידי משרד קייזר אדריכלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x