שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית מתאר לעכו - צפויה להכפיל את מספר התושבים

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון אישרה את תוכנית המתאר לעיר, הכוללת תוספת של 7,000 דירות, שצפויה להכפיל את כמות התושבים בעיר מ-47 אלף ל-85 אלף נפש ותוספת של מעל למיליון מ"ר שטחי תעסוקה

אביב גוטר 12:0206.03.17
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה צפון אישרה את תוכנית המתאר לעיר עכו, הכוללת תוספת של כ-7,000 יחידות דיור שצפויים להכפיל את כמות התושבים בעיר מ-47 אלף ל-85 אלף נפש. כמו כן, התוכנית כוללת תוספת של כ-1.144 מיליון מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ-270 אלף מ"ר עבור תיירות הכוללות תוספת של כ-3,000 חדרי מלון. הבנייה תתבצע במסגרת עיבוי שטחי התעסוקה, המסחר והתיירות קיימים והן במסגרת תוספת שטחי פיתוח חדשים ממזרח לעיר.

 

במסגרת התוכנית הוקצו בשטחים שממזרח לכביש 4, כ-1,800 דונם לטובת פיתוח עתידי של מתחם הכולל שטחי מגורים, תעסוקה, מסחר ושימושים עירוניים נוספים. התוכנית כוללת גם תוספת של כ-248 אלף מ"ר עבור מבנים ומוסדות ציבור, וכן מערך של שבילי הליכה, טיילת ושבילי אופניים המשתלבים ברצועת החוף.
תוכנית המתאר קובעת עקרונות והנחיות לפיתוח אזורי מגורים חדשים והתחדשות עירונית של אזורי מגורים קיימים כמנוף לקליטת אוכלוסייה חדשה. זאת לצד פיתוח מלונאי, תיירותי ותרבותי, ופיתוח כולל של העיר כמוקד כלכלי-חברתי-תיירותי באזור. התוכנית מציעה שינוי ייעוד לאזור המאושר כיום לתעשייה הנמצא בדרום מערב העיר, אשר יוסב לאזור מעורב של תיירות ומגורים.

עכו עכו צילום: דוד הכהן

 

כמו כן, התוכנית שמה דגש על שימור הערכים ההיסטוריים ושימור שמורת הנעמן. התוכנית כוללת גם את פיתוח השטחים הפתוחים העירוניים והשכונתיים באמצעות שבילי הולכי רגל ואופניים, ופארק עירוני רחב ידיים, היוצר רצף וחיבור בין השטחים הפתוחים (גני ריזוואן הבהאיים, גן ארכיאולוגי בתל נפוליאון, שמורת נחל הנעמן ומרכז ספורט עירוני חדש). מרכז העיר הקיים שבליבו העיר המנדטורית והעיר העתיקה מתוכנן להפוך למוקד עירוני פעיל המשלב עירוב שימושים. בנוסף, קמפוס מכללת הגליל המערבי מתוכנן להפוך למוקד בעל השפעה באמצעות תוספת זכויות בנייה ושימושים מסחריים לצידו.

 

התוכנית תוכננה על ידי משרד יעד אדריכלים, בהובלת מנהל התכנון בשיתוף עיריית עכו.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x