חדשות נדל"ן

קריית אונו: לפרויקט כנען אושרה חריגה של 30 מטר למרות הקרבה לנתב"ג

מבדיקה שערכו בקבוצת כנען נמצא כי אין כדאיות כלכלית לביצוע הפרויקט ללא תוספת הקומות הזו והחריגה אושרה בוועדת המר"מ

דותן לוי 08:3702.03.17

רשות התעופה האזרחית והועדה למר"מ (ועדת המשנה למתחמי רעש מטוסים) אישרו באופן תקדימי לקבוצת כנען חריגה של 30 מטר מגובה הבינוי המותר בפרויקט שיזמה לפינוי בינוי במתחם לוי אשכול דרום בקרית אונו, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

עפ"י תוכנית תמ"א 4/2 ההגבלה באזור המוגדר כסובב נתב"ג שכולל גם את קרית אונו עומד כיום גובה הבניה המקסימלי על כ-86 מטר, מה שמאפשר לבנות בניינים של 10-12 קומות. יחד עם זאת לפני כשנתיים היה שינוי בתמ"א אשר מאפשר גמישות בגובה המבנים, אך בשנים האחרונות לא הוגשה אף בקשה מיזמים ולכן ועדת המר"מ לא נדרשה ולא התכנסה במשך כ-3 שנים. מדובר בועדה שמתכנסת במסגרת המועצה הארצית לתכנון ובניה במנהל התכנון, ומי שחתומה על ההחלטה היא שירה ברנד יו"ר הועדה ומי שעומדת בראש מנהל התכנון.

 

מבדיקה שערכו בכנען נמצא, כי אין כדאיות כלכלית לביצוע הפרויקט שקידמה ללא תוספת קומות וגובה מעבר למגבלות הגובה הקיימות. התוכנית שהוגשה מבקשת להרוס 11 בנייני מגורים בני 4 קומות ובמקומם לבנות 11 בניינים בני 14-18 קומות. יחד עם זאת בועדות התכנון המקומית והמחוזית התנו את אישור התוכנית באישור החריגה על ידי המר"מ.

 

בחברה פנו לרשות התעופה האזרחית, ואף הגישו סקר אווירונאוטי המאשר כי הגובה המוצע בתוכנית אינו פוגע ברמת בטיחות הטיסה. יחד עם זאת ברשות התעופה האזרחית טענו כי הנושא לא יכול להיבדק לאור העובדה שהגוף המקצועי (הועדה למר"מ) לא גבש הנחיות להגשת בקשות מסוג זה.

 

בעקבות פניה ישירה למר"מ הועדה התכנסה לאחר שנים ארוכות ואף כתבה הנחיות מפורשות לטיפול בבקשות לחריגה בבנייה לגובה, שיאפשרו כעת לכל יזם/מוסד תכנוני להגיש בקשות לחריגה בבנייה לגובה. להחלטה יש משמעות דרמטית לפרויקטים שממוקמים בסביבת נתב"ג והערכה היא שבעקבותיה יוגשו בקשות נוספות לחריגה מהגובה המוגדר בתוכנית.

 

מאיר טל מנכ"ל קבוצת כנען אמר כי, "אנחנו גאים שהצלחנו ליצור תקדים, שיסייע כעת למי שמקדם פרויקטים המשלבים בנייה לגובה מסביב לנתב"ג".

פרויקט לוי אשכול בקריית אונו של קבוצת כנען
פרויקט לוי אשכול בקריית אונו של קבוצת כנען הדמיה: פייגין אדריכלים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x