$
חדשות נדל"ן

המכרז היוקרתי ברחוב אילת בת"א: ההצעה של קנדה ישראל גבוהה משמעותית משאר המתמודדים

תוצאות המכרז למכירת 7.5 דונם בסמוך לחוף הים יפורסמו היום. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה של קנדה ישראל עומדת על 211 מיליון שקל, גבוה יותר מההצעות שהגישו האחים בסל, יוסי אברהמי, האחים נקש וקרן ריאליטי

אביב גוטר 09:5028.02.17

תוצאות המכרז על הקרקע ברחוב אילת פינת שדרות ירושלים בתל אביב צפויות להתפרסם היום, אולם על פי כל ההערכות, קנדה ישראל צפויה לזכות בו לאחר שהגישה הצעה העומדת על 211 מיליון שקל, הגבוהה באופן משמעותי משאר המתמודדים – האחים בסל, האחים נקש, יוסי אברהמי וקרן ריאליטי, כך נודע ל"כלכליסט".

 

מדובר בשטח של 7.5 דונם עם זכויות לבניית כ־190 יחידות דיור ו־50 אלף מ"ר משרדים באחד המקומות המבוקשים בתל אביב, סמוך לחוף הים. המגרש שייך לרשות הפיתוח, המנהלת נכסי נפקדים שננטשו במלחמת העצמאות, ומאז שנות ה־60 עמידר היא שמנהלת את 35 המבנים בשטח המשמשים לעסקים וכמחסנים, ש־24 מתוכם מושכרים לדיירים מוגנים והיתר בשכירות חופשית.

 

זו הפעם הראשונה שמשווקת קרקע בתל אביב לאחר אישור תוכנית המתאר החדשה תא/5000, המגדירה באופן כללי ייעודי קרקעות וזכויות בנייה, ומחייבת הכנת תב"ע מפורטת לכל מגרש. על כן הזוכה במכרז לא תוכל לבנות מיד, אלא תידרש להכין תוכנית, אולם עיריית תל אביב עשויה לדרוש תכנון משותף עם מגרש בן 12 דונם. המגרש שייך לאחים בסל, שלהם זכויות בנייה של כ־300 יחידות דיור בשני מגדלים ועשרות אלפי מ"ר למשרדים ותעסוקה. גורם המקורב לאחים בסל, טוען כי הם בלתי תלויים בקרקע הסמוכה, אולם ככל הנראה ישתפו פעולה לקדם תכנית מפורטת בקרקע.

 

ברשות מקרקעי ישראל חששו כי האחזקה של בסל בקרקע הסמוכה תקנה להם יתרון במכרז ותבריח יזמים, לכן קבעו מחיר מינימום של 107 מיליון שקל, המשקף כ־70% מערך הקרקע.

 

רחוב אילת בתל אביב רחוב אילת בתל אביב צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x