חדשות נדל"ן

הצעת חוק: פטור ממס למי שישכיר את דירתו למשך חמש שנים במחיר קבוע

ח"כ מיקי זוהר מציע תיקון לחוק מס דירה שלישית, משום שלטענתו השוכרים הם אלה שסופגים את המס. זוהר בעצמו מחזיק בחמש דירות באזור קריית גת

אביב גוטר 13:3023.02.17
האם ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הגיש הצעת תיקון לחוק מס ריבוי נכסים (מס דירה שלישית), בה הוא מציע כי בעל דירה שישכיר את דירתו לתקופה בת חמש שנים לכל הפחות במחיר קבוע לכל התקופה צמוד למדד המחירים לצרכן בלבד יהיה פטור מהמס. בעבר פורסם כי זוהר, בן 36, מחזיק בבעלותו בחמש דירות באזור קריית גת, העיר בה מתגורר.

 

בדברי ההסבר לחוק נטען כי הממשלה פועלת לשחרור דירות רבות הנמצאות בבעלות משקיעים, כשחלקם אף דירות רפאים המוחזקים על ידי תושבי חוץ. עם זאת טוען זוהר בהצעתו כי חלק נכבד מהדירות הללו מושכרות לציבור הרחב של רווקים וזוגות צעירים שאין ביכולתם לרכוש דירה, כאשר על מנת להתמודד עם החלטת הממשלה הם סופגים את עליית מחירי השכירות עקב המס שהוטל על בעלי הדירות.

 

ח"כ מיקי זוהר ח"כ מיקי זוהר צילום: עומר מסינגר

 

בהמשך נטען כי הממשלה עדיין איננה מסוגלת לספק פתרונות לדיור להשכרה, אולם הצעת החוק עשויה להביא לידי ודאות בשוק השכירות – הדייר יהיה בטוח מפני פינוי והעלאת דמי השכירות לטווח מינימלי של 5 שנים, ומאידך בעל הדירה יהיה פטור מהמס וכפועל יוצא, עליית דמי השכירות עשויה להתמתן.

 

ח"כ מיקי זוהר: "מטרתו של חוק מיסוי דירה שלישית נועד לצנן את שוק הדירות, אך בטח שלא הגיע לעולם כדי לפגוע בציבור שוכרי הדירות. במהלך חקיקת החוק בוועדת הכספים, ביצעתי בחוק שינויים שייטיבו עם ציבור המשקיעים על מנת למנוע מהם תשלומי מיסים גבוהים ולאפשר להם לצאת משוק הנדל"ן. לצערי נותרה לקונה בחוק הגורמת להעלאת מחירי השכירות על ידי המשקיעים ובפועל הם משיתים את המיסוי על השוכרים. הצעת חוק זו נועדה לעודד את בעלי הנכסים להשכיר את נכסיהם במחיר סביר ולטווח ארוך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x