$
חדשות נדל"ן

הסכם גג נחתם היום ביישוב מעלות תרשיחא לבניית 6,700 דירות חדשות

במסגרת ההסכם יוקם אזור תעשייה ועסקים משותף עם כפר ורדים השכנה שישתרע על פני 460 דונם ויכלול משרדים, חממות, מרפאות ומרכזי ידע. התוכנית מביאה עמה הגדלת מענק לתעשייה לאזור הגליל המערבי, מ-20% ל-30%

אביב גוטר 19:4221.02.17
הסכם גג נחתם היום ביישוב מעלות תרשיחא לבניית 6,700 דירות חדשות במעמד שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט וראש עיריית מעלות תרשיחא שלמה בוחבוט.

 

במסגרת ההסכם יוקם אזור תעשייה ועסקים משותף עם כפר ורדים השכנה שישתרע על פני 460 דונם ויכלול משרדים, חממות, מרפאות ומרכזי ידע. התוכנית מביאה עמה הגדלת מענק לתעשייה לאזור הגליל המערבי, מ-20% ל-30%, דבר שצפוי להגביר את ההתכנות לאכלוס מואץ של אזור התעשייה והעסקים החדש, וכן יינתנו הקלות משמעותיות במס לחברות הייטק בפער עדיפות על מרכז הארץ.

 

מעלות תרשיחא מעלות תרשיחא צילום: עיריית מעלות

 

בנוסף, יותקנו מתקני ספורט ותרבות, מתחמי מסחר ופנאי ושטחי תעשייה. יוקמו מוסדות ציבור ותרבות ביישוב ובכללם אולמות ומגרשי ספורט, מתנ"סים, גני שעשועים וכן יושקעו כספים במרחבים ציבוריים המותאמים לכלל המשפחה.

 

שר האוצר, משה כחלון: "הסכם הגג במעלות תרשיחא הוא חלק בלתי נפרד מתכנית הצפון אותה השקנו לפני כחודשיים. בזכות ההסכם נוכל להמשיך ולפתח את היישוב, לבנות אלפי יחידות דיור ולהוסיף אזורי תעסוקה רבים בשכר גבוה. ההסכם יאפשר לזוגות הצעירים להמשיך להתגורר ביישוב ולהתפרנס בכבוד".

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: ״לפני כשנתיים ירשנו מחסור של 100 אלף דירות, מחירי דיור שהוכפלו תוך עשור וצורך בעוד מיליון ב-20 השנים הקרובות כדי לעמוד בביקוש. הסכמי הגג יחד עם תוכנית מחיר למשתכן הן התוכניות המצליחות ביותר בעשור האחרון לפתרון משבר הדיור, נמשיך לתכנן, לשווק ולבנות בקצב הולך וגובר ואני משוכנע כי תהייה לכך השפעה על כלל שוק הדיור. אנחנו מחויבים לספק קורת גג לכל אזרחי ישראל, וגם במעלות תרשיחא ניתן מענה לכלל האוכלוסייה המגוונת של המקום".

 

ראש עיריית מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט: "אני מכהן כראש עיר 42 שנים, ולאחר שנים ארוכות של חוסר שביעות רצון, אני יכול לומר שמזה כשנה וחצי אנו מצויים בתקופה אחרת. לאחר שנים של קיפאון וקיבעון מחשבתי סוף סוף פועלים באופן יעיל ומשרד האוצר מקצה את המשאבים הדרושים לצורך מתן מענה לצרכים הציבוריים כגון מוסדות ציבור. העובדה שרשות מקרקעי ישראל ומשרד האוצר מקדמים הסכם גג בגליל מעידה על מדיניות נכונה מאד של שר האוצר, משה כחלון ושר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אשר פועלים להגדלת היצע הדירות, לא רק במרכז הארץ".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x