$
חדשות נדל"ן

הותמ"ל אישרה תוכנית של רשות מקרקעי ישראל לבניית 1,600 יח"ד בקצרין

בנוסף, הוועדה למתחמים מועדפים לדיור החליטה להפקיד תוכנית נוספת ביישוב בת חפר לבניית 1,000 יח"ד ואשר משלבת 250 יח"ד נוספות לדיור מוגן ביישוב

אביב גוטר 18:5115.02.17

הוועדה למתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה היום (ד') את תוכנית רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בקצרין הכוללת כ-1,600 יחידות דיור.

 

 

התוכנית חולשת על שטח של כ-740 דונם, ממוקמת במזרח היישוב, ומבוססת על עקרונות יצירת רצף בנוי לבינוי הקיים בעיר בהתאם לתוכנית המתאר. כמו כן התוכנית כוללת התייחסות לבניית מוסדות חינוך ומעונות, מבני ציבור ושטחי מסחר בשטח כולל של 13 אלף מ"ר.

 

התוכנית קודמה ע"י מתכננת מרחב צפון ברשות מקרקעי ישראל - עידית הוברמן, באמצעות חברה מתכננת מטעם רמ"י - סיטילינק, אדר' רותי רוהטין- יעד אדריכלים.

 

רפי אלמליח מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברמ"י: "מדובר בתוכנית אשר תורמת להרחבת העיר קצרין, מאפשרת מתיחה של אזורי הביקוש כפי שהם קיימים היום ונותנת מענה לצרכי אוכלוסיית המקום ולצרכים של אוכלוסייה המבקשת למקם את מגוריה בצפון הארץ".

העיר קצרין (ארכיון) העיר קצרין (ארכיון) צילום: מאור שלום סויסה

 

תוספת 1,000 יח"ד בבת חפר

 

בנוסף, הותמ"ל החליטה להפקיד תוכנית נוספת בבת חפר לבניית 1,000 יח"ד ומשלבת 250 יח"ד נוספות לדיור מוגן ביישוב. התוכנית מציעה תכנון של שני אזורים – הרחבה מוצעת למגורים ולאזור תעסוקה מצפון ותכנון מחודש של מרכז הישוב הקיים.

 

על פי רמ"י, שקידמה את התוכנית בניהול מתכנן מרחב מרכז אדריכל דוד אמגדי ובאמצעות אדריכל אילה רונאל, רונן קישון ודורון אוהלי, התכנון המחודש של מרכז הישוב יאפשר הסדרה של ייעודי הקרקע השונים ובין היתר שטחים למוסדות ציבור, ספורט ונופש וחנייה

 

התוכנית מציעה כ-110 דונם שטח עיקרי למבני ציבור (מ"ר) וכ-160 דונם לשטחים פתוחים. היקף התעסוקה והמסחר בתוכנית עומד כל כ-67,000 מ"ר שטח עיקרי. מרביתו במסגרת יעוד משולב לתעסוקה ומסחר באזור התעסוקה החדש המוצע ממערב לכביש 5714.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x